Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jištění a kabeláž k motoru

Zdravím, mám dotaz ohledně rozvodu a zapojení stroje o celkovém příkonu 40kVA. Hodnota hlavního jističe stroje je 100A

Vycházím tedy z toho, že pro přívod bude potřeba minimálně:

Hlavní jištění 3F 100A/C a použitý kabel 4x16mm (H07RN-F 4G16).

Děkuji za odpověď

Kábel je v poriadku, istič motora máš predimenzovaný. Odber 3f 40 kVA motora pri zaťažení nominálnym výkonom je necelých 60A, teda istič motora by mal byť 60A/C. Hlavný istič v rozvodnej skrinke 100A/C, na ktorý je pripojený kábel, je v poriadku.