Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí baterie na koloběžku.

Zdar uvažuji že bych přidal externí baterii na elektrokoloběžku. Teď mě zajímá jak je zapojit. Někde píšou že + a - spojit a neřešit, jinde k tomu mají elektroniku, která není zrovna levná. Napadlo mě použít rozdvojku XT 60/90 s přepínačem. Existuje něco takového? Prostě by se jedna baterie vypla, tak bych jí přepnul na druhou. Nechci aby se baterie navzám ovlivňovali. Každou vyrobil někdo jiný jinak jiné BMS atd. Díky za reakce.

Za jízdy to přepínat nechceš. 30A je dost a nevím, co by to přepnutí udělalo s elektronikou koloběžky.
Naopak, pokud budeš přepínat v okamžiku, kdy zastavíš, vypneš koloběžku, přepneš (pokud nepostačí přepojit kabel) a pojedeš dál to nebude vyžadovat nic extrémního.

Skutry, které umožňují mít dodatečnou baterii to mají vyřešené elektronikou. Přímo ti na displeji zobrazují stav obou baterií, čerpají z té silnější a až se obě srovnají, tak připojí obě.