Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní hadice

Zdravím. Potřebuji poradit, jakou 25mm zahradní hadici. Dočetl jsem se, že ty, co jsou uvnitř gumové, že mají delší životnost oproti těm vinylovým. A že čím hrubší, tím méně pravděpodobné, že se zlomí. Jenže výrobci toto neuvádí. Nevím tedy, jak poznat kvalitní hadici. V r.2014 jsem koupil jakousi dražší, která dodnes drží tvar a nezlomila se nikde. Uvnitř je gumová. Nekroutí se, je taková tuhá(ale ohebná). Pak jsem koupil 2x nějaké hadice(pravda, byly levné), které se lámou. Splaskavají vlastní váhou. Kvalita o ničem. Jednu mi v Tescu vzali zpátky, druhou používám. Tato je taky docela tlustá a na první pohled bytelná, ale jak se v nějakém místě zlomí, už si to pamatuje.

Máte nějakou osvědčenou? O značku mi nejde, ale pokud by taková hadice byla kvalitní a česká, dám přednost jí. Akceptuji, že kvalitnější jsou dražší.
děkuji

Mám jí jenom kousek cca 8 metrů. Drží profil. Když jsem jí kupoval u známého, tak mi říkal, že to není úplně to co se prodávalo před 35 lety, ale nikdo mu jí nereklamuje. Hlavní je nikde jí nelámat a nenechávat na slunci. I cena je slušná. V obchodě za ní chtějí od 80,- Kč za metr.:-)

No, právě že na slunci bude. A ty levné, nebo prostě jiné hadice, na slunci splaskly i třeba při jednom, dvou slunečných dnech. Jedna z nich byla koupena v akci v Tescu před asi 7mi léty(bylo to v den, kdy Britové rozhodli o brexitu :D ) za 250kč/25m za hadici 19mm. Tehdy dobrá cena, ale kvalita nižší. Hadici jsem táhl po zemi, pak změnil směr do pravého úhlu a hadice se v určitém místě zlomila. Chtěl jsem tedy nechat hadici pro přepouštění mezi dvěmi kubíkovkami. Nehýbal bych s ní, ale byla by na slunku. Splaskla. Pak jsem koupil v místním železářství hadici pro stejné účely a taky k ničemu.

Mám však hadici, kterou jsem koupil ještě dříve. Byla dražší, ale je celou dobu na slunci. Když ji zlomím, nechám třeba přes zimu v takovém stavu, tak na jaře, když ji použiji(roztahnu), tak po zlomu není ani památky.