Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hasicí přístroj

Zdravím, chtěl bych domů pořídit hasičák a nevím jaký. Doporučíte mi nějaký prosím?

Budu ho mít v pergole, která je z jedné strany u domu. Pergola je dřevěná(3x4m). Je v ní natažena elektřina. Mám tam zapnutý NB na písničky a repráky. Občas nějaké el.zařízení, které je víceméně pod kontrolou. Stěny domu jsou zatepleny EPS.

Na zahradě mám i uzák, který teoreticky taky může blafnout. Mám malou zahradu, tak i když je uzák co nejdál, není to až tak daleko k šopě. Ta je ze dřeva a je tam převážně běžný zahradní materiál, kola, kyble aj harampádi. A taky je tam natažena elektřina.

Hasičák by určitě měl být použitelný i v domácnosti. Plno knih v knihovně, nábytek ze dřeva, všude elektřina. Něco málo hořlavin v technické místnosti. Několik PC/NB.

Nevím jak velký pořídit. Jaký druh hasící hmoty? S tlakoměrem? Jsou nějaké obecně dobré značky, nebo je to jedno a vše musí vyhovovat? Je něco, na co si dát při koupi pozor? Ještě něco, na co jsem se nezeptal?

velice děkuji

Do domu jednoznačně práškový - je universální můžeš s ním uhasit vše.

Je pravda, že po použití na elektrické spotřebiče už je asi nepoužiješ, ale vždy to uhasíš.
Hasičákem CO2 uhasíš elektrické zařízení pomalu bez poškození, ale tuhé látky sním neuhasíš.