Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modul Step – Up proboha lidi pocte jakou koli radou

Dobrý den
Dobří lidé proboha pomozte nešťastníkovi. Už jsem tu řešil problematiku, jak z USB zvednout napětí pro ventilátor 12V. Zjistilo se, že mám samé moduly step DOWN a po odzkoušení také tak fungují. Byl jsem za blbce a právem.
Ale teď jsem si objednal nejrůznější typy levných modulů STEP-UP a výsledek je ještě horší..
Podle všech návodů (abych modul nezničil) jsem vytočil potenciometr po směru hodinových ručiček na doraz.
Jenže u dvou druhů měničů je výsledek naprosto shodný. Vstupní napětí se rovná výstupnímu se ztrátou 0,1V. Připojil jsem i zátěž v podobě led diody s odporem a je to stále stejné u obou druhů modulů. Led sice slabě svítí, ale výstupní napětí na výstupu je stále 4,9V. A to můžu trimrem točit jak chci a nic se nemění.
Proboha poraďte prosím, jsem asi pablb.
Moc, moc děkuji, Michal

Moc děkuji. Napájím to z USB, protože to tak potřebuji provozovat. Správnou polaritu vidím na všech měřácích. A poplést In/OUT je nemožné. K jednomu mám plakát se zapojením. Nechce se mi teď v tom vedru vytahovat osciloskopy a mám nutné práce na zahradě.
Není Ledka s odporem malá zátěž? Nebo mám na vstup dát fultrační koďan? M.

Moc děkuji. Napájím to z USB, protože to tak potřebuji provozovat. Správnou polaritu vidím na všech měřácích. A poplést In/OUT je nemožné. K jednomu mám plakát se zapojením. Nechce se mi teď v tom vedru vytahovat osciloskopy a mám nutné práce na zahradě.
Není Ledka s odporem malá zátěž? Nebo mám na vstup dát fultrační koďan? M.

Je to z firmy: Drátek, Havlíčkův Brod

a toto jsem koupil:

Step-UP měnič 2A - Nastavitelný SX1308
ano 1 ks 38,00 Kč 38,00 Kč

Step up modul napájení DC-DC 1A 3V 5V 12V na 19V 24V 30V 36V - Nastavitelný
ano 1 ks 76,00 Kč 76,00 Kč

Boost step up modul solárního napájení - Nastavitelný DC-DC XL6009
ano 1 ks 45,00 Kč 45,00 Kč

Step up modul napájení MT3608 2A DC-DC
ano 3 ks 23,00 Kč 69,00 Kč

Dobrý den. Moc vám všem děkuji.
Problém se sice vyřešil, ale přitom ještě více zkomplikoval.
Zakopanej pes byl v tom, že z pravého dorazu trimru je třeba otáčet zpět snad bambilionkrát, než to začne reagovat. Pak už to jde nastavit až na cca 27V. A to i z USB.
Chodí to naprázdno i s led diodou perfektně (ikdyž ledka při 27V už září)
S větrákem ale NE.
Je na něm napsáno ven 12V. žádný proud, příkon nebo otáčky –nic.
Proud jsem změřil na zdroji 12V a je cca 300mA
Na Step Up je ale nedostanu výše než na 7V. Myslel jsem, že větrákem jsem modul odpálil (stejně jako mnoho zpožďovacích modulů než jsem tam dal diodu v závěrném směru – jako u relé spínané tranzistorem)
Než jsem použil nový modul (raděj takový, který je na 2A) tak tam diodu dal.
Výsledek je stále stejný – už fakt nevím co je blbě. Nechce to jiný zdroj než USB? Vždyť proudově bohatě stačí. Nevím. M.

Dobrý den. Moc vám všem děkuji.
Problém se sice vyřešil, ale přitom ještě více zkomplikoval.
Zakopanej pes byl v tom, že z pravého dorazu trimru je třeba otáčet zpět snad bambilionkrát, než to začne reagovat. Pak už to jde nastavit až na cca 27V. A to i z USB.
Chodí to naprázdno i s led diodou perfektně (ikdyž ledka při 27V už září)
S větrákem ale NE.
Je na něm napsáno ven 12V. žádný proud, příkon nebo otáčky –nic.
Proud jsem změřil na zdroji 12V a je cca 300mA
Na Step Up je ale nedostanu výše než na 7V. Myslel jsem, že větrákem jsem modul odpálil (stejně jako mnoho zpožďovacích modulů než jsem tam dal diodu v závěrném směru – jako u relé spínané tranzistorem)
Než jsem použil nový modul (raděj takový, který je na 2A) tak tam diodu dal.
Výsledek je stále stejný – už fakt nevím co je blbě. Nechce to jiný zdroj než USB? Vždyť proudově bohatě stačí. Nevím. M.

Proud jsem změřil na zdroji 12V a je cca 300mA

to znamená, že z 5v usb zdroje by musel tahat nejméně 0.7A a při reálné účinnosti ~80% je odběr 0.9A - dává to spolehlivě tvůj usb výstup? usb 3.0 zaručuje jen 0.8A, cokoli navíc je loterie.
(a to úplně ignoruješ přechodové jevy indukční zátěže při zapnutí)

já vím, proč jsem ti kvůli tvému plánovanému měniči v některém z tvých starších dotazů popisoval větrák 12v/0.1A.
ty jako guma ignoruješ pokračování ve starším dotazu, takže není vidět co zas řešíš.
typ ventilátoru byl tehdy tajný, na zveřejnění ses vysral, a teď v novém threadu objevuješ ameriku, že to měnič třeba neutáhne.

edit: a na rozdíl od předcházejícího dislektického chování nemusíš odpovídat 4x, stačí to jednou, jen ať to má hlavu a patu.
teda spíš pro kolegy, já si po tomto 4-násobném totálně neschopném expozé dám sanitární prázdniny.

Moc děkuji. Napájím to z USB, protože to tak potřebuji provozovat. Správnou polaritu vidím na všech měřácích. A poplést In/OUT je nemožné. K jednomu mám plakát se zapojením. Nechce se mi teď v tom vedru vytahovat osciloskopy a mám nutné práce na zahradě.
Není Ledka s odporem malá zátěž? Nebo mám na vstup dát fultrační koďan? M.

Je to z firmy: Drátek, Havlíčkův Brod

a toto jsem koupil:

Step-UP měnič 2A - Nastavitelný SX1308
ano 1 ks 38,00 Kč 38,00 Kč

Step up modul napájení DC-DC 1A 3V 5V 12V na 19V 24V 30V 36V - Nastavitelný
ano 1 ks 76,00 Kč 76,00 Kč

Boost step up modul solárního napájení - Nastavitelný DC-DC XL6009
ano 1 ks 45,00 Kč 45,00 Kč

Step up modul napájení MT3608 2A DC-DC
ano 3 ks 23,00 Kč 69,00 Kč

Že to napájíte z USB je široký pojem,to je druh konektoru.Napište kolik dává ten zdroj kam USB kabel strkáte.Toto vypadá na měkký zdroj,prostě neutáhne ani tu elektroniku na tom stepap modulu.Zkuste to na nějakém usměrněném pořádném trafu.Minule jste psal,že vám běhají PC ventilátory na zdroji 13V,to není možné,pokd by ten zdroj byl výkonný a dával do větráčku co píšete,tak ty větráčky to nevydržejí,mám prověřeno,tvrdý zdroj a větráčky hořely při 12.4V.Podle toho soudím,že ten zdroj je měkký a už neutáhne další zátěž,možná ani samotný měnič,nebo to máte někde špatně zapojené.Ty měniče používám leta,jsou spolehlivé,někdy se divím,že ještě fungují,často jim dám pokouřit,že je teplý jak pěťák a stále drží.:-)

Moc děkuji
USB zdroj dává 1,5A . Mám i 2A. S větráčky 8x8 a 12x12 jsme si nerozuměli. U celé té soustavy je zdroj v kleci koupený v elektru a dává 4A a je regulovatelný, takže jde přetáhnout i přes 13V, aby se s ním daly nabíjet i ACCU např do zabezpečovaček
Větráků je minim 8 (ale bylo i více) a nadhánějí kouř do potrubí a skrz zeď na dvůr. Jsou to ty nejsilnější, co jsem sehnal. A jelikož jsem silný kuřák, tak to běhá skoro stále. Va rozvodné krabici mám pnelový voltmetr i ampérmetr a za cca 3 - 4 roky mi elektricky neodešel ani jeden ikdyž tam pouštím skoro 13V pro větší výkon

Dobrý den. Moc vám všem děkuji.
Problém se sice vyřešil, ale přitom ještě více zkomplikoval.
Zakopanej pes byl v tom, že z pravého dorazu trimru je třeba otáčet zpět snad bambilionkrát, než to začne reagovat. Pak už to jde nastavit až na cca 27V. A to i z USB.
Chodí to naprázdno i s led diodou perfektně (ikdyž ledka při 27V už září)
S větrákem ale NE.
Je na něm napsáno ven 12V. žádný proud, příkon nebo otáčky –nic.
Proud jsem změřil na zdroji 12V a je cca 300mA
Na Step Up je ale nedostanu výše než na 7V. Myslel jsem, že větrákem jsem modul odpálil (stejně jako mnoho zpožďovacích modulů než jsem tam dal diodu v závěrném směru – jako u relé spínané tranzistorem)
Než jsem použil nový modul (raděj takový, který je na 2A) tak tam diodu dal.
Výsledek je stále stejný – už fakt nevím co je blbě. Nechce to jiný zdroj než USB? Vždyť proudově bohatě stačí. Nevím. M.

Dobrý den. Moc vám všem děkuji.
Problém se sice vyřešil, ale přitom ještě více zkomplikoval.
Zakopanej pes byl v tom, že z pravého dorazu trimru je třeba otáčet zpět snad bambilionkrát, než to začne reagovat. Pak už to jde nastavit až na cca 27V. A to i z USB.
Chodí to naprázdno i s led diodou perfektně (ikdyž ledka při 27V už září)
S větrákem ale NE.
Je na něm napsáno ven 12V. žádný proud, příkon nebo otáčky –nic.
Proud jsem změřil na zdroji 12V a je cca 300mA
Na Step Up je ale nedostanu výše než na 7V. Myslel jsem, že větrákem jsem modul odpálil (stejně jako mnoho zpožďovacích modulů než jsem tam dal diodu v závěrném směru – jako u relé spínané tranzistorem)
Než jsem použil nový modul (raděj takový, který je na 2A) tak tam diodu dal.
Výsledek je stále stejný – už fakt nevím co je blbě. Nechce to jiný zdroj než USB? Vždyť proudově bohatě stačí. Nevím. M.

Zdravím,tak jsem našel jeden měnič,sice step-down ,je to tak malé,že na tom není žádné označení,kdysi koupeno z Číny na snížení napětí k autokameře.Připojil jsem to k malému napájecímu adaptéru,nevím k čemu byl,zdroj kontejner.Output 9V 0.6A.Není na tom modulu víceotáčkový trimr,pouze obyč,nemá to velký rozsah.Ventilátor 12V 0.58 to reguluje naprosto perfekt i bez kondenzátoru.Škoda,že nemám venku tan step-ap jsou napájené v přístrojích,musím dokoupit.Dle mého názoru máte něco špatně,některé zdroje se při zátěži v určitých situacích rozpínají a jinde fungují OK.Na samotné větráčky ten zdroj jít může,ale jeho elektroniku může ovlivňovat ten měnič.Celé dny s v něčem v tomto směru hrabu,tak jsem poznal i spoustu záhadností.Nejsem slaboproudař,jen diletant,jsou zde opravdový machři v oboru,odpovědí lépe než já.Píši jen svoje letité, praktické zkušenosti.:-)

Sice nie priamo k otazke, ale moze sa hodit . . . tiez modul step-up, z ciny, z 10tich pripojeni sa 7 krat (pravdepodobne) rozkmital tak, ze komplet zarusil standardne pasmo na ovladanie vrat (tusim bezi na 433MHz) minimlane v rozsahu 8 m okolo (nesli ani druhe dvere s inym ovladacom). Po zruseni napajania a resete ovladaca bran vsetko ok . . .