Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modul Step – Up proboha lidi pocte jakou koli radou

Dobrý den
Dobří lidé proboha pomozte nešťastníkovi. Už jsem tu řešil problematiku, jak z USB zvednout napětí pro ventilátor 12V. Zjistilo se, že mám samé moduly step DOWN a po odzkoušení také tak fungují. Byl jsem za blbce a právem.
Ale teď jsem si objednal nejrůznější typy levných modulů STEP-UP a výsledek je ještě horší..
Podle všech návodů (abych modul nezničil) jsem vytočil potenciometr po směru hodinových ručiček na doraz.
Jenže u dvou druhů měničů je výsledek naprosto shodný. Vstupní napětí se rovná výstupnímu se ztrátou 0,1V. Připojil jsem i zátěž v podobě led diody s odporem a je to stále stejné u obou druhů modulů. Led sice slabě svítí, ale výstupní napětí na výstupu je stále 4,9V. A to můžu trimrem točit jak chci a nic se nemění.
Proboha poraďte prosím, jsem asi pablb.
Moc, moc děkuji, Michal

Sice nie priamo k otazke, ale moze sa hodit . . . tiez modul step-up, z ciny, z 10tich pripojeni sa 7 krat (pravdepodobne) rozkmital tak, ze komplet zarusil standardne pasmo na ovladanie vrat (tusim bezi na 433MHz) minimlane v rozsahu 8 m okolo (nesli ani druhe dvere s inym ovladacom). Po zruseni napajania a resete ovladaca bran vsetko ok . . .