Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epoxidová pryskyřice a styk s potravinami

Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat, jestli obecně každá epoxidová pryskyřice je po vytvrzení a omytí roztokem kyseliny citronové potom vhodná pro styk s potravinami a pitnou vodou? Třeba i Pattex Repair Epoxy? (lepidlo v plastové tubě s dvěmi komorami a dvěmi tryskami) Děkuji

všeobecne,pokial sa jedná o "originálnu" obvykle dvojzložkovú epoxidovú živicu,tá je po vytvrdnutí a opláchnutí neutralizačným roztokom bezpečná pre styk s potravinami a pitnou vodou.......nesmie sa jednať ovšem o nejaké novodobé náhrady epoxidov ,ktoré síce nesú názov epoxidová a iná živica,ale obvykle sú tvorené kyanoakrylátmi a rôznymi kopolymérmi,tam už obvykle nieje zaručená zdravotná bezpečnosť-to sú obvykle rôzne rýchlotvrdnúce pseudo-epoxidy a podobné lepidlá,ktoré sú obvykle nevhodné alebo obmedzene vhodné na styk s potravinami....najjednoduchšie sa dajú potrebné údaje nájsť v registroch kariet bezpečnostných údajov napr. na ecolab.com.dá sa tam hladať v slovenčine,češtine etc....

Právě, že nevím.. Lepil jsem s tim rodičům nádobu na mléko na pressovači- plast. Potřeboval jsem to lepit epoxidovou pryskyřicí, jelikož jsem potřeboval nejen slepit dvě části k sobě, ale udělat vrstvu zepředu přes ty prasklé plochy. A navíc epoxid mi přišel nejvhodnější z hlediska styku s potravinami. Teď je otázka, jestli koupit pryskyřici, u které tu nezávadnost píšou a předělávat to- už to nějakou dobu používají nebo na to kašlat, jelikož to je v místech, kam se to mléko může a nemusí dostat- jakože ve vrchní části pod takovým přesunovacím mechanismem- mléko přímo neteče přes slepené místo, ale kapky mléka se na lepené místo dostat můžou..