Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátor 120 x 120 x cca 24,3 mm na 5V stejnosměrný – kde sehnat???

Dobrý den
Neporadil by mi prosím nějaký hodný člověk, kde koupit tento ventilátor (viz nadpis), abych ho mohl živit ze silnějšího USB adapteru??? Já to nemůžu za boha vygooglit. Stačíl by jen odkaz.
A nebo maličký levný měnič z 5V na 12V??? Samozřejmě na stejnosměrné napětí.
Moc moc děkuji. Michal

kup 7-voltový a připoj na 5V, bude se točit.

anebo zvolíš ventilátor s nejmenší spotřebou, třeba 12V/100mA: https://www.mironet.cz/arctic-p12-silent-cerna-120-x-25-mm-1050-rpm-cfm-241-205-db+dp374557/
měnič potřebuješ s větším výkonem, ať má rezervu na rozběhový proud. a už to leze do rozměrů a do peněz:
https://www.tme.eu/cz/katalog/?s_field=accuracy&s_order=desc&search=dc-dc%205v%2012v&mapped_params=36%3A1436913%3B364%3A1450066%3B624%3A1450052%2C1450052%2C1895935%3B

levnější a menší jsou osazené plošáky dc-dc měničů bez krytu, z různých alienů z číny, já tam nakupuju nerad.

Moc díky....ale jde o osvěžovač vzduch - pouťovina napájená z USB adapt. a výrobce tam montuje větrák na 12V a fouká to málo. Vzpomněl jsem si, že těch měničů z číny tu mám hafo nejrůznějších. Jen ten první odkaz, tak tam se nemůžu dohledat napětí ventilátoru

když je ventilátor s nižším odběrem (a tichý), má nižší otáčky a tvar lopatek, fouká míň vzduchu. vždy je něco za něco.
na prvním odkazu - myslíš z mironetu?

Fan: 120 mm, 1 050 RPM (@12 V DC)

Electrical Characteristics
Typical Voltage: + 12 V DC
Start-up Voltage: 4.8 V DC

Voltage Current 12 V DC (Norminal) 0.09 A

Connection
Motherboard: + 12 V DC 3-pin connector

osobně kdybych spínal indukční zátěž, přemostil bych ji transilem tak 14V, ať má napájecí měnič šanci na nějakou životnost.