Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mlýnek na maso 32

Čau je reálné abych si koupil mlýnek na maso, ruční 32 oddělal kličku a přehodil to na Aku vrtačku? Může ten mlýnek pak jít normálně do myčky? Má s tím někdo zkušenosti a je to dobrý nápad?

Úvaha: Jaký je rozdíl mezi mlýnkem na kliku a mlýnkem na elektriku?
Jeden má kliku a druhý motor. Zbytek se příliš neliší, šnek nůž a řezná deska.
Myslím, že těmto dílům je zcela jedno, jestli s tím točí člověk, nebo motorek.
Pokud se to vhodně mechanicky spojí a nebude nějak přehánět s otáčkami, nevidím důvod, proč by to nešlo.
A proč si to myslím? Mák do buchet jsem takto mlel již před mnoha lety. :-)8-)

Pokud ten mlýnek bude nerezový, tak může do myčky, nůž bych tam nedával.
Jen pozor na ruce a vrtačku. Komerční elektrické mlýnky mají spojku, která se strhne, když tam hodíš třeba kost. Chrání to motor, převody i tebe.
Co se týče větší rychlosti mletí, nedoporučuji. Víš proč je i u elektrických mlýnků relativně nízká? Protože se to pak zahřívá. A to nechceš, protože se z masa vymílá tuk. Možná sis toho všiml, ale lepší řeznictví mají mlýnek v chladícím boxu a kdo to zná a chystá se na víc masa, třeba na klobásy, šupne doma mlecí komoru na mrazák. Silné podchlazení mletého masa je taky samozřejmost. Takže rychleji určitě ne, maso pak po umletí nebude kypré, ale bude to rozblemcaná umaštěná placka. U něčeho je to jedno, jinde to bude vadit.
Já mám elektrický mlýnek Zellmer Diana, byl za pakatel, má tři šajby s různým průměrem otvorů, umí i těstoviny a plnit střívka a určitě bych ho neměnil za nějaký domácí bastl. Mám ho asi deset let a je to jeden z nejužívanějších kuchyňských spotřebičů. Za litr co stál paráda.

Na odkazech z YT je použit elektromotor s převodovkou z elektrického jeřábku. Má pomalé otáčky a je dobře vidět, že je to vše přichycené k základové desce. Pokud by si to chtěl dělat jak myslíš budeš potřebovat dva lidi, jeden bude držet vrtačku a druhý ládovat maso. Pokud to máš vše přichycené tak na to stačí jen jeden člověk. Jde o to aby otáčky byly jen takové jaké by si vyvinul ručně. Dále se na YT jedná o větší mlýnek, který se nepřichycuje na jeden šroub nebo přísavku ale na více bodech. To vše je potřebné si uvědomit před nějakým kutilským výtvorem. Většina těchto mlýnků je pocínovaná a tak použití myčky nepřichází v úvahu, ale to už tu bylo řečeno.