Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr auta s odolným podvozkem

Zvažuji výběr ojetého auta, najde se tu někdo, kdo by poradil, které z těchto aut má nejodolnější podvozek? Jezdím denně po dost rozbité cestě...

- KIA Sorento
- NISSAN X-trail
- MAZDA CX-5

Všechny auta ročníku 2010-2013.

Děkuji.

Předmět Autor Datum
KIA Sorento Při výběru ojetého vozu se zaměřte na podvozek. Zkontrolujte stav kotoučů i brzdových de…
nerady 11.05.2023 18:56
nerady
Jezdím denně po dost rozbité cestě Tank nebo traktor.
Rce 12.05.2023 22:34
Rce
Traktor mám, ale s tím nebudu jezdit do práce a na nákupy :-D
tomaa 13.05.2023 20:55
tomaa
https://www.vznasedla.com/prodej-vznasedla/ :-[
host 19.05.2023 09:32
host
Tak to je zajímavý tip :-)
tomaa 19.05.2023 09:40
tomaa
z vlastní zkušenosti bych volil asi v pořadí: 1. X-trail (pokud je ale řeč o Sorentu první generace…
touchwood 13.05.2023 10:04
touchwood
Hledám dál a objevil jsem další adepty: - Honda CR-V 3. generace - Nissan Qashkai +2 (7 místný)
tomaa 19.05.2023 08:46
tomaa
Jak jsem už psal, stejně budeš nakonec vybírat podle reálného stavu a ceny. CR-V i Qashqai jsou měst…
touchwood 19.05.2023 21:12
touchwood
Dobrá rada, děkuju. Dívám se ještě na to Sorento první generace - rok 2008-2009. V čem je lepší než…
tomaa 22.05.2023 08:34
tomaa
První Sorento je jak jsem už psal plnohodnotný teréňák, tj. žebřiny, žádná samonosná kastle, tj. dob…
touchwood 22.05.2023 13:19
touchwood
Výběr jsem zúžil už pouze na Mazdu CX-5 a Subaru Forester. Subaru bude na polní a rozbité cesty asi…
tomaa 10.06.2023 21:36
tomaa
Forester bude určitě lepší, pokud je v dobrém stavu. poslední
touchwood 11.06.2023 20:29
touchwood
Osobně bych preferoval Ruská auta.Mě se líbí Buchanka.Nezmar.Kam se hrabou všechny výše popsané.Je t…
kap.dabač 11.06.2023 19:43
kap.dabač

KIA Sorento
Při výběru ojetého vozu se zaměřte na podvozek. Zkontrolujte stav kotoučů i brzdových destiček. Vpředu jsou vzpěry McPherson u kterých mnoho nevydrží kulové čepy. Vzadu najdeme víceprvkové zavěšení, u kterého se opakující se problémy nevyskytují. Odolnější je podvozek u novějších ojetin po r.v. 2012, kdy jsou na zadní nápravě nové pomocné rámy, v nichž jsou nápravy uloženy. Ty mají tužší konstrukci než modely do roku výroby 2012 a umožňují důkladnější uchycení všech komponentů zavěšení. Větší lůžka závěsných ramen, delší vlečená ramena vzadu a vysokovýkonné tlumiče přispívají u modelů z posledních dvou let výroby k vylepšení jízdního komfortu a stability. A ještě jedna zajímavost. Pokud se rozhodnete pro model po faceliftu, budete mít díky snížené podlahy více místa pro nohy ve druhé řadě (+30mm) i ve třetí řadě (+9mm). A navíc - do druhé řady se vám vejdou tři dětské sedačky vedle sebe.
Nisan X Trail
Nissan X-trail se nezřídka potýká s korozí. Proti té je totiž X-Trail chráněn zcela evidentně nedostatečně. Napadá totiž nejen výfuk, ale i podvozkové části a karoserii. Nejčastěji se s ní můžete setkat na rámech dveří a sloupcích karoserie v blízkosti těsnění oken. To jsou místa, která se velice obtížně opravují, a od toho se také odvíjí cena servisního zásahu. Vyhlášený problém představují nadměrně opotřebená ložiska kol, jež prozradí typické hučení, objevují se poruchy centrálního zamykání nebo klimatizace. Známé je také nerovnoměrné sjíždění pneumatik nebo kratší životnost brzdového obložení. Pečlivý výběr ojetého vozu je proto nutný.
Mazda CX 5
Mazda CX-5 není dokonalé SUV, ale se správným motorem (tím benzinovým) je to vlastně velice dobré a spolehlivé auto. Zamrzí trochu vyšší ceny náhradních dílů a stále lze ještě spekulovat nad kvalitou antikorozní ochrany, ovšem ty důležité věci fungují a zpracování je vlastně solidní. Pokud chcete prostě jen SUV, které vás odveze, tak benzinová Mazda CX-5 je výborná koupě. A to, že se také velmi dobře řídí a zábavně jezdí, je příjemný bonus. Osobně bych si jako rodinné auto koupil spíše Mazdu 6 v kombíku, ale jestli musíte mít SUV, zakazovat vám CX-5 nebudu. Vlastně si nepamatuji na jiné auto v téhle kategorii, se kterým bych jezdil tak rád.
Tady jsem jen vytáhl bez osobní znalosti některé recenze z internetu.

z vlastní zkušenosti bych volil asi v pořadí:

1. X-trail (pokud je ale řeč o Sorentu první generace, tak to je jednoznačně první, protože jde o pravý offroad)
2. Sorento (jako dlouhodobý uživatel Korejců bych ale asi subjektivně upřednostnil Sorento 2. generace před Xtrailem, prostě mi tyto auta vyhovují)
...pak dlouho nic....
3. CX-5 (což je běžné SUV do města a s ohledem na motory apod. musíš mít servisní zázemí v podobě specialisty na Mazdy, protože běžný měnič dílů Škoda ti to auto velmi pravděpodobně umrtví)

... ale stejně nakonec budeš vybírat podle toho, jaké (nejméně) opotřebované auto najdeš a jestli na něj najdeš dobrého a levného servisáka.

Jak jsem už psal, stejně budeš nakonec vybírat podle reálného stavu a ceny. CR-V i Qashqai jsou městská SUV podobně jako CX-5.

Dám ti jednu dobrou radu: pokud chceš jezdit po rozbitých cestách, hledej auto co má kola s pneumatikami s co nejvyšším profilovým číslem a zároveň ráfky nejsou moc velké (a těžké), řekněme maximálně R17 s rozumnou šířkou. Důvod je prostý: kolo není odpruženo s výjimkou toho, co odpruží samotná pneumatika (proto ten důraz na profilové číslo), takže všechny rázy přenáší na podvozek a síla těchto rázů je úměrná hmotnosti neodpružené části auta.

A samozřejmě: pokud se budeš po cestě s půlmetrovými dírami prohánět devadesátkou, tak to nevydrží žádné auto.

Dobrá rada, děkuju. Dívám se ještě na to Sorento první generace - rok 2008-2009. V čem je lepší než výše zmíněné? Má odolnější podvozek? Uzávěrku moc nevyužiju, abych vyjel k baráku stačí mi automaticky připojitelný zadní náhon (Honda CR-V).

První Sorento je jak jsem už psal plnohodnotný teréňák, tj. žebřiny, žádná samonosná kastle, tj. dobrá odolnost do terénu (zkrut apod.) Záleží na tom, jestli budeš jezdit "jen" po rozbitých (polních) cestách, nebo budeš jezdit cestou-necestou. Pokud to první, je plnokrevný offroad zbytečný, protože jeho terénní schopnosti jsou vyváženy horšími vlastnostmi na silnici (kolíbá se to, naklání se to). Na polňačku ti bude stačit vyšší podvozek, do zasněžených kopců pohon všech kol. Na rozbité silnici obstojí skoro vše, pokud nepojedeš moc rychle a budeš dávat pozor.

pojem "odolnější podvozek" je složitě uchopitelný. Jednak záleží na vlastní konstrukci a pak taky kvalitě výroby. Nakonec ale stejně odejde všechno, takže se zaměř i na dostupnost druhovýroby.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru