Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik stojí nové bytové dveře se zárubní?

Ahoj. Bydlíme v obyčejném paneláku. Byt máme v OV a řeším nejlevnější variantu nových bytových dveří. Když jsme se nastěhovali před asi 5.lety, tak zde byly takové ty staré, papundeklové, kde prostě byla nutná výměna ihned. Rozměr mohu zítra vyměřit. No hned po nastěhování jsme koupili vchodovky z OBI, ale na staré zárubně. Profukování bohužel je i když jsem dával nové těsnění ale což o to. Nejvíce mi vadí hluk z chodby a to je ruku v ruce s těsněním. Samozřejmě na stará futra nové dveře, to nemohlo dopadnout dobře, ale bylo to přechodné řešení. Teď se zajímám o dveře společně s futry a narážím na minimální cenu okolo 30-40k. Chápu, že je tam bourání starých zárubní, úprava prostoru a příprava pro nové. Materiál a práce, ale abych se dostal k otázce. Je to standart, že základní dveře se zárubní vyjdou na 33 tis plus práce okolo bourání? Podle pár webu, kde nabízejí kalkulaci to opravdu vychází na základ do 40 000 materiál a zbytek práce okolo vysekávání a příprava na usazení nových futer. To kdybych chtěl trošku lepší dveře s lepším zabezpečením dám třeba 60 000kč za materiál a plus to, co si navymýšlí skrze bourání a montáž? Třeba 70-80 tis? Potřebuji komplet, ten hluk mě sere. 😂. Díky za odpověď a přeji hezký večer.

Stará nebo nová futra, to je jedno. Lícovat se dveřmi budou oboje stejně. Jsou jen dva důvody proč je měnit. Pokud jsou usazena nakřivo, což se neděje, nebo pokud by nové těžké bezpečnostní dveře neunesly panty, ale i ty se dají navařit nové. Ani jedno není tvůj případ.

To máte v domě takový bordel, že je slyšet hluk dovnitř? Obvykle se na chodbách jen občas potuluje obyvatelstvo. Cena 40 Kkč se mi zdá přehnaná. Já dal za vchodové plastové dveře dvoukřídlé, neprůstřelné a s trojsklem v rodinném domku 40 KKč i s prací. Tak do paneláku tak drahé se mi zdá zlodějna.

Byl tu odkazovaný ten můj dotaz. Cena 40K za české dveře je normální.

Já nakonec koupil ty HT dveře, které jou polské, dal jsem za kompletní montáž se zárubní těch 33K a ještě myslím 1200 za ten TOKOZ zámek, který jsem si pak vyměnil sám.

Obojí mohu jen doporučit.

Levněji to neudělá.

V paneláku nebydlím, takže tento problém osobně nemám. Ale bydlí v něm švagrová a ta si nechala už dříve měnit kvalitnější dvěře s kvalitním bezpečnostním zámkem měnit a to do původních futer a nebylo to zdaleka tajk drahé.
Co se týká Vašeho hlavního problému, tedy hluku, tak ten se nepřenáší těmi spárami, ale spíše plochou dveří- rezonancí. V tomto případě by byl nejspíš vhodnější, provést z vnitřní strany protihlukovou izolaci, tedy protihlukový "tapicírunk", jako bývá třeba u ordinací lékařů. To by bylo určitě účinnější.
Jinak je asi rozdíl, na kterém patře bydlíte. Pokud v nižších a jde třeba o časté běhání dětí po schodech, tak to je asi větší problém, než v patrech vyšších. Běžný hovor by neměl být problém (pokud se Vám za dveřmi nehádají sousedi):-D.

ta si nechala už dříve měnit kvalitnější dvěře s kvalitním bezpečnostním zámkem měnit a to do původních futer

Nepravděpodobné. Nové dveře do starých futer nedáš a zakázková výroba by naopak byla ještě dražší.

Co se dělalo, že se nechaly staré dveře a na ně se přilepily ještě jedny dveře s ocelovýma tyčema do kříže. Po stranách a nahoře se na stará furta přidělaly ocelové úchyty a do podlahy se vyvrtaly dvě díry a ty tyče se tam zamknutím roztáhly.
Je to určitě další bezpečnostní prvek, nevyjde to draho, ale nepůsobí to ani zdánlivě proti hluku z venku.
Já takové dveře měl od EddySafe (doporucuju), ale v novém bytě mi sami řekli, že udělat komplet dveře i s futrama je o tisíc procent lepší řešení. Akorát to bylo od nich drahé, protože montovali české dveře, proto jsem přistoupil k té variantě HTdveře z Polska.

No upřímně jde o dvoje sousedy. Jedni mají malé děti a když jdou ráno v 5 hodin do školky, tak to je křiku jako kdyby bylo odpoledne. Na to reaguje sousedovic pes a člověk se po odpolední nemá šanci vyspat. Řešili jsme to ústně, ale bez výsledku. Pes druhého souseda prostě řve, že slyší hluk no. Normálka.