Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak řešit vývod od mobilní klimatizace.

Zdravím,

prosím vás o radu.

Jak vyřešit v paneláku vývod od mobilní klimatizace, když to nechci řešit tím způsobem, že do okna vložím ten závěs. Nechci ho protože jsem se dočetl, že se přes ten závěs vrací teplý vzduch zpět.

Co bude nejlepší, díra do zdi nebo nějaká plastová výplň do okna s dírou pro vývod?

Díky za rady.

Není to závěs. Teda jestli myslíme to samé. Co mám doma, tak stačí nalepit na okno podle návodu suchý zip a potom připneš parotěsnou zábranu.
Teplý vzduch se určitě nevrací... Díra do zdi a následné utěsnění je asi lepší, ale vrtat takovou díru do panelů, no nevím. Jednoduché by to asi nebylo.
V létě jsem dříve měl v pokoji i 36 stupňů a s klimatizací (přenosnou) mám 22 stupňů, takže pohoda.
Podle tvých požadavků si pořiď venkovní jednotku, ale počítej s vyšší cenou...

Máme mobilní klimatizaci, když je vedro na padnutí, tak ji pustíme v jednom pokoji, hadici hodíme z okna a utěsníme závěsem co to jde. Ty dva stupně co se v pokoji ochladí nám stačí k osvěžení. Nejde ani tak o to, jaká je teplota v celém pokoji, ale jak se necháme ofukovat studeným vzduchem co z té klimošky fouká :-)
Nehádám se s nikým, že ta split klimoška (nebo jak se tomu říká) by asi byla účinnější.

Vodu co z klimošky odkapává (a vodu ze sušičky prádla) chytám do kanystru a když meju přední okno auta od breberek co se mi tam rozplácnou na dálnici, tak tou nachytanou vodou to okno opláchnu, abych ho nemusel utírat - máme ve vodovodu tvrdou vodu a po uschnutí by zbyly na skle fleky.

Když ji necháš spuštěnou 48 hodin, tak to na jeden pokoj jde. Samozřejmě to nesmí být klimatizace za 4000,- Chce to už něco lepšího... Otázka cca 10000,-
Za jeden den to tak nevychladíš, protože jsou zahřáté i zdi, ale po vychlazení je to bez problémů. Že by to ale nedokázala vychladit split klima se mně nezná, ta je daleko výkonnější. Největší chyba je, když někdo nechá otevřené okno, to je pak k ničemu. Máž větrat brzy ráno nebo pozdě večer, ale i ta přenosná klima má odvod horkého vzduchu.
Já bydlím v podkroví a v létě jsem měl teploty klidně 37 stupňů, proto jsem si klimatizaci koupil. Takhle dokážu bez problémů snížit teplotu až o 15 stupňů.
Hodně lidí si navíc plete klimatizaci se zvlhčovačem/odvlhčovačem...
Nevýhodu pro některé lidi, kteří na to nejsou zvyklí a přejdou třeba z 20 stupňů ven a naopak, kde je klidně přes 33 stupňů je, že se většinou nachladí.

Jo no, bydlet v paneláku je za trest. Člověk se nemůže ani pomalu podívat na fotbal a zakřičet "góóól". Vše se ozývá. Já v paneláku bydlel po záplavách v 97, kdy jsme museli shodit dům a vše tam bylo slyšet. To bydlení v paneláku Ti nezávidím... Jde si asi zvyknout, ale já si nikdy nezvyknul a místo práce jsem s pomocí opravoval koupený dům.

To je hlučné jak normální stojanový ventilátor, možná jako lednice, takže hlučnost bych neřešil. To už je hlučnější TV při normálním nastavení hlasitosti. Navíc rychlost si můžeš regulovat dle libosti. Přes den v největším horku bych do dával na max, aby se zdi tak nezahřály a k večeru třeba na nejnižší stupeň. Věř, že to nikdo večer okolo v bytech ani neuslyší, kromě tebe.
Jakmile se ty zdi vychladí podle nastavení, tak to bude ještě tišší. Chce to tam dát ale tu klimu ještě předtím, než začnou vedra a to okno kam vede vývod horkého vzduch pořádně utěsnit a větrat jen brzy ráno nebo pozdě večer. Jediná starost je občas vylét kondenzát. Je to skoro jako destilka, takže dobré do žehličky :-)

To jsi to odlepoval a přilepoval každý den? Já už to mám minimálně 5-6 let a žádný problém jsem ještě neměl. Samozřejmě ale tu zástěnu přidělám na začátek léta a sundávám až po konci. Ten suchý zip nechávávám pořád nalepený, není důvod ho sundávat, ničemu to nevadí. Je nalepený kolem zavřeného okna a na něm potom ta zástěna. Po sezóně sundám jen tu "zástěnu", ten suchý zip neodlepuju z rámu okna a nechávám ho trvale. Před nalepením jsem ještě důkladně omyl ten rám před nalepením toho zipu ještě technickým lihem...