Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak řešit vývod od mobilní klimatizace.

Zdravím,

prosím vás o radu.

Jak vyřešit v paneláku vývod od mobilní klimatizace, když to nechci řešit tím způsobem, že do okna vložím ten závěs. Nechci ho protože jsem se dočetl, že se přes ten závěs vrací teplý vzduch zpět.

Co bude nejlepší, díra do zdi nebo nějaká plastová výplň do okna s dírou pro vývod?

Díky za rady.

Není to závěs. Teda jestli myslíme to samé. Co mám doma, tak stačí nalepit na okno podle návodu suchý zip a potom připneš parotěsnou zábranu.
Teplý vzduch se určitě nevrací... Díra do zdi a následné utěsnění je asi lepší, ale vrtat takovou díru do panelů, no nevím. Jednoduché by to asi nebylo.
V létě jsem dříve měl v pokoji i 36 stupňů a s klimatizací (přenosnou) mám 22 stupňů, takže pohoda.
Podle tvých požadavků si pořiď venkovní jednotku, ale počítej s vyšší cenou...

To jsi to odlepoval a přilepoval každý den? Já už to mám minimálně 5-6 let a žádný problém jsem ještě neměl. Samozřejmě ale tu zástěnu přidělám na začátek léta a sundávám až po konci. Ten suchý zip nechávávám pořád nalepený, není důvod ho sundávat, ničemu to nevadí. Je nalepený kolem zavřeného okna a na něm potom ta zástěna. Po sezóně sundám jen tu "zástěnu", ten suchý zip neodlepuju z rámu okna a nechávám ho trvale. Před nalepením jsem ještě důkladně omyl ten rám před nalepením toho zipu ještě technickým lihem...