Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terasa - jakou skladbu střechy?

Dobrý den, můžete poradit jak pokračovat.Máme garáž dodatečně přistavenou k domu , na které je terasa. Nejsem si jist zda li je kce. dostatečně tuhá a lehce se nehýbe. V minulosti se
mezi domem a garáží vytvořila trhlina, kterou jsem zasadroval a 3 roky se neobjevila žadná nová .Střecha by měla být pochozi a potrebovali bychom poradit se skladbou Ted je na ní nová modifikovana asfaltova lepenka. Kolegové mě varovali, že pokud se stavba hýbala ať radeji dám ještě pružnou hydrozolaci( třeba fatrafolii) a mezi hydroizolace geotextilii , už nemame dost místa na výšku. Jen 55mm. Pokud bychom dávali dlažbu na terče, nejsem sI jistej bylo by ddostatek místa na vzduchovou mezeru a zda li by se terče nekolibaly na nerovné ipě spolěčně S geotextílii. Děkuji za posouzeni Jirka

Změna předmětu, původně: Terasa (host)

Předmět Autor Datum
Garáž nemá smysl odizolovávat (škoda peněz a je to zbytečné). Není to obytný prostor. Sádra není pro…
Paron 23.03.2023 11:45
Paron
Děkuji, za reakci. Trhlina byla naštěstí pouze z interiéru, proto jsem použil sádru, která zároveň s…
Jirkasu 23.03.2023 22:39
Jirkasu
Ted je na ní nová modifikovana asfaltova lepenka. A jak je lepenka nainstalovaná?? Nejsem si úplně…
Vla 23.03.2023 16:43
Vla
Děkuji za reakci, ptal jsem se na vzduchovou mezeru, neboť terasa je pod stromy, kam padá listí a be…
Jirkasu 23.03.2023 22:47
Jirkasu
Lepenka je normálně privarena
Jirkasu 23.03.2023 22:49
Jirkasu
Pod terče se prodávají podložky. Určitě vám poradí v prodejně. A smrádek bude v případě zůstávání lo…
Vla 24.03.2023 18:28
Vla
Dobrý den. Pokládky dlažby na terče bych se rozhodně nebál! Další variantou je pokládka dlažby na hl… poslední
Jan K. 26.04.2023 11:57
Jan K.

Garáž nemá smysl odizolovávat (škoda peněz a je to zbytečné). Není to obytný prostor. Sádra není pro venkovní použití. Trhlinu bych zatmelil nějakým vhodným tmelem na venkovní zdivo, v kartuši. Nejjednodušší je udělat střechu plechovou i po té můžete chodit a máte jistotu, že tam zatékat nebude.

Děkuji, za reakci. Trhlina byla naštěstí pouze z interiéru, proto jsem použil sádru, která zároveň slouží díky své tvrdosti jako sonda, zdali se kde nehýbe dal. A s tím plechem jsem si jist, že když se rozpali, tak se po něm chodit nedá, pamatuji ještě jak jsem jak
o malej musel s tátou natiraz strechu a to bylo fakt peklo

Ted je na ní nová modifikovana asfaltova lepenka. A jak je lepenka nainstalovaná??

Nejsem si úplně jistý, že u dlaždy na terče je potřeba vzduchová mezera. Je to jen k odtečení vody. A ač toto není úplně věc, se kterou přicházím denně do styku, tak terče se dají koupit stavitelné.

Modifikované pásy a PVC folie (laciné) jsou kvalitou na stejné úrovni. Fatrafol není top.
Skladbu vaši střechy neznám. Jestli máte garáž odizolovanou správně, materiálem který je na terče určený, tak Pvc dávat nemusíte.

Děkuji za reakci, ptal jsem se na vzduchovou mezeru, neboť terasa je pod stromy, kam padá listí a behaj psi, tak se obávám, že při nedostatečné mezere,se tam bude tvořit smradlave bahynko. Nekde jsem cetl, ze na lepenku nejdou davat terce, ze se tam v lete zapecou a zaroven diky tomu ze se kce hybala, tak se obávám její protržení? Tak jsem doufal, že fatrafol je pružnější.

Dobrý den. Pokládky dlažby na terče bych se rozhodně nebál!
Další variantou je pokládka dlažby na hliníkové kolejnice + terče... je to o něco dražší, ale stabilnější, pevnější a dá se snadno dosáhnout perfektní roviny. Hlavně se to hodí tam, kde je "měkký" podklad (polystyren atd..)
Používáme terče BUZON, kde je nejnižší nastavitelný terč od 18 mm. Pro sklon se dá použít Sklonový korektor pro vyrovnání spádu a pak je pochozí dlažba v rovině.
Nerovnosti na IPĚ vyrovnáme drobným podložením tlumících podložek U-PAD...
V případě jakéhokoliv dotazu, velmi rád Vám se vším pomohu (návrh rozmístění, volba správné výšky terčů atd...)
Kontakt: jan@buzon.cz

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru