Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terasa - jakou skladbu střechy?

Dobrý den, můžete poradit jak pokračovat.Máme garáž dodatečně přistavenou k domu , na které je terasa. Nejsem si jist zda li je kce. dostatečně tuhá a lehce se nehýbe. V minulosti se
mezi domem a garáží vytvořila trhlina, kterou jsem zasadroval a 3 roky se neobjevila žadná nová .Střecha by měla být pochozi a potrebovali bychom poradit se skladbou Ted je na ní nová modifikovana asfaltova lepenka. Kolegové mě varovali, že pokud se stavba hýbala ať radeji dám ještě pružnou hydrozolaci( třeba fatrafolii) a mezi hydroizolace geotextilii , už nemame dost místa na výšku. Jen 55mm. Pokud bychom dávali dlažbu na terče, nejsem sI jistej bylo by ddostatek místa na vzduchovou mezeru a zda li by se terče nekolibaly na nerovné ipě spolěčně S geotextílii. Děkuji za posouzeni Jirka

Změna předmětu, původně: Terasa (host)

Ted je na ní nová modifikovana asfaltova lepenka. A jak je lepenka nainstalovaná??

Nejsem si úplně jistý, že u dlaždy na terče je potřeba vzduchová mezera. Je to jen k odtečení vody. A ač toto není úplně věc, se kterou přicházím denně do styku, tak terče se dají koupit stavitelné.

Modifikované pásy a PVC folie (laciné) jsou kvalitou na stejné úrovni. Fatrafol není top.
Skladbu vaši střechy neznám. Jestli máte garáž odizolovanou správně, materiálem který je na terče určený, tak Pvc dávat nemusíte.

Děkuji za reakci, ptal jsem se na vzduchovou mezeru, neboť terasa je pod stromy, kam padá listí a behaj psi, tak se obávám, že při nedostatečné mezere,se tam bude tvořit smradlave bahynko. Nekde jsem cetl, ze na lepenku nejdou davat terce, ze se tam v lete zapecou a zaroven diky tomu ze se kce hybala, tak se obávám její protržení? Tak jsem doufal, že fatrafol je pružnější.

Dobrý den. Pokládky dlažby na terče bych se rozhodně nebál!
Další variantou je pokládka dlažby na hliníkové kolejnice + terče... je to o něco dražší, ale stabilnější, pevnější a dá se snadno dosáhnout perfektní roviny. Hlavně se to hodí tam, kde je "měkký" podklad (polystyren atd..)
Používáme terče BUZON, kde je nejnižší nastavitelný terč od 18 mm. Pro sklon se dá použít Sklonový korektor pro vyrovnání spádu a pak je pochozí dlažba v rovině.
Nerovnosti na IPĚ vyrovnáme drobným podložením tlumících podložek U-PAD...
V případě jakéhokoliv dotazu, velmi rád Vám se vším pomohu (návrh rozmístění, volba správné výšky terčů atd...)
Kontakt: jan@buzon.cz