Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak napojit mlýnek na elektromotor

Zdravím,

může mi někdo poradit jak spojit šnek mlýnku Porkert 32 s převodovkou elektromotoru? Šnek má průměr cca 24-25mm a výstup z převodovky elektromotoru má cca 20mm (bez klínku). A abych toho nechtěl málo, tak bych potřeboval nějakou takovou redukci (spojku hřídelí) s kloubem kvůli výškovému rozdílu.

Předem děkuji za nápady.

Pokud jde o problém s osovou shodou, co tak to řešit řemenicemi na mlýnku a motoru a klínovým řemenem? Motor pod stolem, nebo vedle na stole, společná základna a "šponování". Jinak větší vyosení, mimo menší - to co navrhuje nerady, se pak řeší kardanovou hřídelí. Což by bylo ale asi složitější vyrábět, nebo sehnat nějakou vhodnou.

jen upřesním tlaková hadice má vždy textilní vložku , nebo opředení. a fixace osy není třeba ,ani při pohonu klikou žádná není , vůle je dána dotažením matice se šajbou směrem k nožíku. v mlýnku je silonové nebo bronzové kluzné ložisko. hřídel má pouze plošku tak se při větším odporu protočí , proto je tam stahovací objímka kterou regujuji moment protočení

Ano,ta spojka musí být taková,že povolí když se do mýnku dostane třeba kost,síla převodovky ho jinak roztrhne,vídám tyto roztržené ve sběrně v kontejneru.Proto jsou v elektrických mlýncích plastové pojistné díly na převodu,které v podobné situaci prasknou,vymění se laciný díl a stroj opět běží jak má.
Proto jsem uvedl řešení se spojkou k čerpadlu.Jako kutil bych ji nekupoval,ale sundal někde v kovošrotu z vyhozeného čerpadla a otvory doladil na soustruhu.
Obsluhoval jsem v práci mlýnské stroje a téměř všude jsou různé spojky,které povolejí při zacpání stroje,aby nedošlo k velké škodě.
Řešení s tlakovou hadicí ukládám do paměti jako dobré a laciné řešen,přitom ho znám v miniaturní podobě z různých hraček,třeba lodní šroub u lodiček,spojka hadička.:-)