Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak napojit mlýnek na elektromotor

Zdravím,

může mi někdo poradit jak spojit šnek mlýnku Porkert 32 s převodovkou elektromotoru? Šnek má průměr cca 24-25mm a výstup z převodovky elektromotoru má cca 20mm (bez klínku). A abych toho nechtěl málo, tak bych potřeboval nějakou takovou redukci (spojku hřídelí) s kloubem kvůli výškovému rozdílu.

Předem děkuji za nápady.

Fotky šuplery pěkné ale jaký je rozdíl vyosení a proč to nejde udělat v ose (to nejde asi mlýnek) podložit. Jinak se na to používají "hardy" spojky. Je to gumový kotouč o 6 otvorech a jak na mlýnek tak na motor by si potřeboval vyrobit unašeč hardy spojky.

Díky za odpověď. Podložit by to samozřejmě šlo. Já mám jen strach, že to nepodložím dokonale v ose a bude to někde dřít. Mlýnek je nový a já ho nechci nějak odrovnat. Proto jsem chtěl nějaké ,,kardanové" řešení. První 3 fotky jsou průměry šneku u mlýnku. Další dvě fotky jsou výstupní hřídel (s červenou barvou). Musel jsem fotky ořezat aby bylo vidět to nejdůležitější. Limituje mě maximální povolená velikost fotek. Ale ještě jednou moc děkuji za odpověď

Pokud jde o problém s osovou shodou, co tak to řešit řemenicemi na mlýnku a motoru a klínovým řemenem? Motor pod stolem, nebo vedle na stole, společná základna a "šponování". Jinak větší vyosení, mimo menší - to co navrhuje nerady, se pak řeší kardanovou hřídelí. Což by bylo ale asi složitější vyrábět, nebo sehnat nějakou vhodnou.

jen upřesním tlaková hadice má vždy textilní vložku , nebo opředení. a fixace osy není třeba ,ani při pohonu klikou žádná není , vůle je dána dotažením matice se šajbou směrem k nožíku. v mlýnku je silonové nebo bronzové kluzné ložisko. hřídel má pouze plošku tak se při větším odporu protočí , proto je tam stahovací objímka kterou regujuji moment protočení

Ano,ta spojka musí být taková,že povolí když se do mýnku dostane třeba kost,síla převodovky ho jinak roztrhne,vídám tyto roztržené ve sběrně v kontejneru.Proto jsou v elektrických mlýncích plastové pojistné díly na převodu,které v podobné situaci prasknou,vymění se laciný díl a stroj opět běží jak má.
Proto jsem uvedl řešení se spojkou k čerpadlu.Jako kutil bych ji nekupoval,ale sundal někde v kovošrotu z vyhozeného čerpadla a otvory doladil na soustruhu.
Obsluhoval jsem v práci mlýnské stroje a téměř všude jsou různé spojky,které povolejí při zacpání stroje,aby nedošlo k velké škodě.
Řešení s tlakovou hadicí ukládám do paměti jako dobré a laciné řešen,přitom ho znám v miniaturní podobě z různých hraček,třeba lodní šroub u lodiček,spojka hadička.:-)