Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polarizační brýle

Zdravím,
lze nějak poznat, že jsou brýle polarizační? Dočetl jsem se, že takové brýle dokážou vyrušit auru kolem světel v noci protijedoucích aut. Nebo taky od pouličních lamp.
Dostal jsem takové brýle, které by toto měly umět. Když jsem si je nasadil a v noci řídil, moc mi nepřipadalo, že mě protijedoucí auta neoslňují. Spíše jsem měl pocit, že jsou jako normální sluneční brýle. Tedy že zatlumí všechno, i vzdálenost na kterou jsem schopen vidět.

Jelikož se jedná o dárek, nechce se mi to konzultovat s osobou, co mi to dala.

děkuji

Polarizační brýle v žádném případě neodstraní úmělá světla. Jen přírodní odlesky (a ne od kovových ploch). V polarizačních brýlích visíš pod vodu (odfiltruje odraz nebe) - proto se prodávají v rybářských potřebách. V autě odfiltrují odlesky a blýskání skel na slunci. Nic víc,