Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Blikajici led pasky

Zdravim,takze koupil jsem 25m led pasek po 5m na 12v.Rozdelil jsem to na dva okruhy.Jeden ma 11 m a druhy ma 14 m.Na kazdem jsou dva propoje.Klasicky spojovacim kablikem co se k tomu dodava.Ke kazdemu zdroj 220v/12v 5A 60W.Ledky maji cca na 1 m 4.8 w spotrebu.Tudiz by nemel byt problem,co se tyce vykonu zdroje.Po zapojeni mi ten mensi okruh ke konci lehoucce problikava,nwni to skoro videt.A ten druhy na poslednich cca 7 m uz problikava tak,ze to jde videt.Kdyz jsem to zmeril na vstupu na ledkach,tak je tam 11,8V coz je v klidu da se rict.No ale po kazdem metru je docela ubytek.Na konci kazdeho okruhu uz je nejakych 8,3V.Takze kde je problem?Muj tip je slaby zdroj,ale tezko rict Jinak ledky i zdroje jsou kupovany z ceskeho eshopu,ktery ma vyborne hodnoceni a je dosti znamy.Zdroje jsou podle popisu ceske vyrobky.Takze se vas znalcu tazi,kde je zakopany pes.
Jinak mam i zapojeni 5 m pod linkou kdy to mam napajene 3A zdrojem a neni to problem.Dekuji za odpovedi.Jinak je mi jasne,ze jsou na stejnosmerenem napeti ubytky,ale zda se mi to docela dost.

Dlouhé LED pásky musí mít vícebodové napájení, minimálně na obou koncích, protože jak jsi sám zjistil, na těch tenkých plošných vodičích na páscích je moc velký úbytek napětí. Když máš pásek někde přerušený a propojený s dalším, tak i tam by měl být napájen.
Takže kromě vlastního pásku tam musíš ještě přivést dostatečný průřez napájecí dvojlinky a připojit ji paralelně ke zdroji.
Viz info třeba zde:
https://www.ledline.cz/4-pokles-svitivosti-na-konci-led-pasku/
https://www.mcled.cz/kalkulator-led-pasku