Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spotřeba trouby Mora

Dobry den. Potreboval bych zjistit, jakou spotrebu ma elektricka trouba Classic 3428 (asi znacka Mora, na sporaku je uvedeno jen Classic 3428). Asi by se to dalo zjistit ze stitku, co by mohl byt vzadu, ale nechci s troubou hybat, bylo by to komplikovane (odsouvat i lednici atd.) Je to sporak a trouba- nahore ctyri litinove sporaky a dole trouba. Potreboval bych zjistit, jakou spotrebu ma trouba- aspon priblizne. Poridil jsem si horkovzdusnou fritezu, ktera ma spotrebu 1700W a potrebuju si spocitat, jestli je vyhodnejsi pect kureci stehna v te troube Mora- pecou se 75 minut nebo v te nove horkovzdusne- tam se pecou 35 minut. Vim, ze jsem si to mel zjistit predem, ale tu horkovzdusku jsem dostal k Vanocum (i kdyz jsem o ni vedel.. :-) Snazil jsem se to vygooglit, ale nenasel jsem..

loading...

A jak je peces? Ja je treba pomalu tahnu 2h na 110 a pak je vohulim na 200 a opatlavam marinadou kazdych par minut, dokud nejsou presne tak, jak chci. A kdyz jede na 100, tak si ta trouba obcas trochu pritopi, taky ji neotviram. Kdyz jede na 200, tak topi skoro furt a taky ji kazdou chvili otviram kvuli omatlavani...
Nejde, fakt to nejde bez mereni. Odhady budou tak nepresny, ze se z nich neda na (ne)uspornost soudit.

Ja je pecu v zavrenem kovovem pekaci, od zacatku do konce na asi 200 stupnu tech 75 minut- troubu neotviram, nekontroluju, protoze uz to mam vyzkouseny, ze za tu dobu budou akorat, nespaleny ani nejsou syrovy.. Teda tou teplotou si nejsem uplne jisty, uz jsou napul smazany popisky na tech knoflikach, tak je mozny, ze to delam na min stupnu..

Ta trouba má při klasickém pečení příkon 2000W, tělesa jsou dvě. Většinou i horkozdušné topení je u klasických sporáků 2000W. Vytápíš sice izolovaný, ale větší prostor cca 50 litrů.
U té horkovzdušné fritézy jsou různé velikosti, ale většinou je to pár litrů.

Já mám na grilování celého kuřete nebo křídel takový trik. Maso namažu grilovacím kořením v oleji, nechám odpočinout a pak ho připravím v mikrovlnce- křídla na talíři s poklopem cca 7 minut, celé kuře v mikroten. sáčku a v hlubokém talíři cca 2x10 minut. Pak přendám na plech nebo rožeň v troubě, namažu znova směsí a prudce dogriluji dozlatova, aby se dopekla kůže. Je to mnohem rychlejší a navíc není nikde uvnitř maso polosyrové nebo krvavé klouby. Takže i tam můžeš ušetřit skoro hodinu času a topení.

A da se to jist, kdyz je to ,,napul" udelane v mikrovlnce? Ja teda ty stehna, pokud nestacim rozmrazit prirozenym zpusobem, taky rozmrazim nejdriv v mikrovlnce.. ale mne proste z mikrovlnky tolik jidla nechutnaji- kdyz jsem treba zkousel buchtu v hrnicku v mikrovlnce- tak je to takovy ,,smrdlavy" :-)

...ale nechci s troubou hybat, bylo by to komplikovane (odsouvat i lednici atd.)

Tak to máš smolu. Bez toho, aby si pripojil elektromer, tento údaj nezískaš. A to bez prístupu k napájaniu nejde. Ale tebe stačí len vedieť, ktorý spotrebič je z hľadiska spotreby výhodnejší. Je to fritéza. Lebo pečie kratšie, zohrieva menšie zariadenie a tým sú tepelné straty menšie. Okrem toho máš jednoduchšiu obsluhu a menej špinavého riadu.