Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topení v bytě

Dobrý den.

Hledám někoho kdo by mi poradil ohledně vytápění v bytě. Vloni jsem měla v bytě větší teplo.

I když nastavím na termostatu více tak i tak ta teplota nestoupne. V bytě mám tak 19,3

Topení je dole studenější.

V koupelně sem to nechala pár dní zaplý, byla teplá jen spodní levá příčka. Jinak celý studený.

Když chci klasicky šroubovákem odvzdušnit, tak teče hned voda. (zkoušela jsem to i vícekrát)

Jestli někoho pozvat domů nebo co bych s tím mohla sama ještě zkusit udělat.

Bydlím v bytové jednotce. Mám malou garsonku. Bydlím pod střechou.
Je pravda, že jako netechnický typ asi moc nezmůžu :)
Třeba někdo poradí tady

Děkuji

Je to centrální topení, nebo etážové (plynový nebo elektrický kotel)? Termostatem rozumíte ovládání kotle, nebo hlavici na topném tělese?
"V koupelně sem to nechala pár dní zaplý" znamená, že topení vypínáte?

ano vypla sem to, protože sem si říkala, proč to mít zaplý když to stejně nehřeje....
Centrální
hlavice na topnem tělese
jinak termostat je na zdi, tam se ukazuje i teplata v místnosti.
Zkusím nechat v koupelně odtect tu studenou vodu, jak radí pán níže.

Radiátor je nahoře teplý na celé délce nebo je u přívodu výrazně teplejší jak na konci? Pokud to tak je, je zavzdušněný, na druhé straně od přívodu je nahoře odvzdušňovací ventil.
To, že je nahoře teplejší než dole je normální. Ale musí topit po celé délce.

no četla jsem na internetu návod, že odvzdušnovat se má když není zaplý topení. Takže když sem to zkoušela tekla studená voda. A nebo nechat prý půl hodiny vyplý topení po tom co je zaplý.
No tak zkusím zapnout a odvzdušním když bude zaplý? DOkud nepoteče ta teplá voda? Zkusím to.

Shrnuji Vámi uvedené: bytová jednotka, centrální vytápění, dobře odvzdušněné radiátory (je úplně jedno zda za studena, nebo za tepla !), radiátory na vstupu teplé, dále chladnější a postupně dolů chladnější až studené. Vše odpovídá běžnému normálnímu provoznímu stavu, při nedostatečném ohřevu topného systému.
Z uvedeného závěr: snížený výkon ohřevu vody v systému vytápění celého domu, případně pomalejší cirkulace (menší výkon oběhového čerpadla).
Doporučení k ověření: na radiátorech nastavit termostatické ventily "na plno" a ponechat otevřené. Termostat na zdi nastavit na maximum (ale není mi úplně jasné, co ovládá). Ponechat delší dobu, více dní, takto nastavené.
Pokud vypínáte a snižujete výkon vytápění, třeba na noc, nebo i dopoledne v době nepřítomnosti, byt částečně vychládne a pak nestačí výkon na dostatečné vyhřátí.
Pokud nepomůže a teplota v bytu se nezvýší, kontaktovat majitele/ provozovatele/ správce domu a reklamovat nedostatečné vytápění.
Zřejmě "respektuje a zajišťuje" nařízení současné vlády, že by mělo stačit vytápět pouze na 18 st.C.:-D

No, možná máš pravdu a třeba to opravdu nakonec sranda nebude. "ONI" to možná nakonec opravdu prosadí a třeba i uzákoní.
Cituji z uvedeného článku:
"Podle právníků je vymahatelnost vstupu do bytu za účelem měření teploty absurdní. "Je to nerealizovatelné, nevymahatelné. Přijde kontrolující orgán a občan řekne, že ho dovnitř nepustí. Přijde kontrolující orgán s policistou a policista musí uvést, že tam je nebezpečí na životě, na zdraví, na majetku nebo na životním prostředí," ...
Pouze stačí, aby Rakušák prosadil, do uvedeného odstavce, co se týká policie: "nebezpečí ohrožení ekonomiky státu a porušení nařízení vlády". A už budou mít zákonný důvod. Však "ONI" se nějak poradí. :-(
Na poddaný lid musí být přísnost! ;-)

Díky za Tvou reakci.
Jinak rovněž citát mnou velmi uznávaného moudrého člověka.
Jan Werich:
Vždycky bylo, je, a já se domnívám, že i bude, na světě víc lidí hloupých a nevzdělaných, než chytrých a vzdělaných, i když chytrost a vzdělanost nejsou na sobě přímo závislé. Já znám mnoho vzdělaných hlupáků.“

Přesně. A proto jsou jakékoli regulace k ničemu. Lepší je nechat ať se to zreguluje samo, plyn bude stát tolik, že to důchodce zruinuje a šetřit začnou sami, namísto toho aby se obávali, že je bude někdo fízlovat, kontrolovat a omezovat na domovní svobodě. Čiň peklu dobře, peklem se ti odmění. ]:)

To je taky nápad, naivně chtít po národu aby se sám hamoval ve prospěch celku. Já-já-já, jenom já...

edit: a Brtník byl jen krutě přímočarý...

Trochu jsem nepochopil Tvůj příspěvek. Osobně si myslím, že důchodce, tedy myšleno důchodce starobní, to většinou moc "nezrujnuje", pokud nejde o výjimky. Ti totiž byli, už z dřívějších dob, na přizpůsobení se skromnějšímu životu a možnostem zvyklí a jsou většinou, proti negativním změnám odolnější, než mladší ročníky. A to už nemluvím o obavách z fízlování, kontrolování a omezování těch domovních svobod. Na to jsme byli v dřívějších dobách také rovněž poměrně zvyklí. Ovšem že se to vše postupně vrací, to je celkem zřejmé, možná i ve větší a radikálnější míře než dříve a budou s tím mít větší problém právě nynější střední generace a mladší. Většina z této generace a pak už ta další, si totiž neuvědomuje, co si uvědomujeme my starší, že se vlastně vrací, co se týká těch různých omezování a nařízení, obdobná doba, jako byla před devadesátkami.
Nevim kde přišel Brtník na to, že jsem cituji "důchodce. u nich špatně odlišíš klasické důchodcovské nadávání na všechno od cíleného špinění a papouškování dezinformací". A už vůbec nechápu, kde přišel na to, že píši, opět cituji, jako "tupý dezolát". Tím mne neurazil, pouze jsem se tomu musel usmát. Lidé, kteří používají tento slovní "žargon", s těmi není radno se dávat do diskuze. Nemá to cenu.
Nikde jsem se totiž, jak ve své radě, tak v reakci na příspěvek Lukáše, takto nevyjádřil a nejsem určitě důchodce, který na všechno nadává a už vůbec "nešpiním a nepapouškuji dezinformace".
Pouze jsem si neodpustil "rádoby" vtip, ktarým jsem nastínil tazatelce, o co by mohlo, v jejím případě možná rovněž jít. A že jde o fakt, toho se pak ujal až Lukáš se svým odkazem a neměl jsem důvod mu to vyvracet. A pouze jsem reagoval na obsah toho článku v odkaze, kdy jsem dodal, že je u nás možné i, dle právníků, nemožné. :-D
No teď koukám, že jsem se moc rozepsal a jde o věci, které do této skupiny nepatří a měly by se spíše přesunout do skupin "Život", nebo "Debaty". Ale vzhledem k tomu, že jsem spíše praktik a bastlíř, tak na tyto skupiny moc času nemám a tak je navštěvuji minimálně a už vůbec nemám čas a náladu, se v nich angažovat. Tož raději končím a vzhledem k době vánoční, přeji jak Tobě, tak i ostatním, kteří případně toto čtou, pěkné prožití svátků Vánočních a hodně zdraví a štěstí v nastávajícím roce. A jak říkáme my pamětníci "Hlavní je zdraví a pohlavní svěžest. To ostaní přijde samo". :-D:puff:

Zkus si přečíst, co jsi napsal prve, a pak to cos napsal teď. Nedává to smysl, je to jen souhrn fobií a obecných (a hloupých) předsudků. Chápu, že tvé "O tempora, o mores" mělo mít sebeobhajující smysl, ale tak nějak to nevyšlo. Zůstalo z toho jen něco na způsob "zlatí komunisti!." Já tě nechci lustrovat a ani odsuzovat, jen ti píšu jak to vidím svým nezúčastněným pohledem.