Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepochopitelné chcípání motoru u Fabie

Zdravím,
mám drobný problém. Mám fábii rok 2005, 1,2, 44 kw.
Někdy ujedu 5 km, motor zhasne a musím tak 10 minut počkat, pak ho zase nastartuju. Někdy ujedu 50km a nic.
Vyměnil jsem čidlo otáček na klikovce, nic. Vyměnil jsem zapalovací cívky. Nic.
Svítí kontrolka motoru. Známý přijel s diagnostikou, závada žádná.
Netušíte, kde by mohl být problém?

Díky

Dobrý den,před lety jsem řešil podobný problém na saxsu 1.1 přítelkyně.Několikráte jsem vyjížděl k nefunkčnímu autu,naštěstí tady po okrese.Vyměněny kabely,benzinový filtr u nádrže,svíčky,vyčistěna klapka a závada se čas od času objevila znovu.Až i vámi zmíněný snímač otáček měl mastné konektory uvnitř a tam to zlobilo.Dokonale vyčistěno a auto jezdilo dalších spoustu let OK,nyní už je v autíčkovém nebíčku,ale motor šel doposledka jako drak.
Toto jsou blbé závady,já vždy přijel,sedl do auta a nastartoval normál,později doma napíchl diagnostiku a nic.Až to jednoho dne nešlo nastartovat před barákem tak to diagnostika načetla.Zlobilo to hlavně když bylo velké teplo,asi ten mastný mikrofilm lépe izoloval.:-)

No vyhrání to moc nebylo. Čidlo jsem vyměnil ještě před tím, než jsem to dal do dílny. V dílně to bylo 3 týdny a postupně se měnilo co šlo. Mechanik to dělal jen jako bokovku, když ho něco napadlo, tak to zkusil. Po třech týdnech kdy už se všechno vyměnilo, tak začal nové kolečko a tak na to přišel. Píšu to tu jen proto, že se to může stát i jiným majitelům vozů.