Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím lepit akryl vaničku k podkladu?

Zdravím, jednoduše mám kout s betonem již vyvýšeným. Čím lze lepit akrylatovou vaničku do sprchového koutu na beton/hydroizolaci přímo bez navýšení výšky ?

Ano vím že se dávají nožičky a Pur pěna dle návodu výrobce. Ovšem nožičky nebyli součástí balení a beton již leží. Takže původní postup nechávám jako krajní řešení. Prosím jen pokud víte zda se to vůbec dá lepit něčím přímo na zem? Třeba lepidlem jako obklad?

Děkuji.

Předmět Autor Datum
Někde v HOOODNĚ starých otázkách byl postup od "SPYhypna" (kampak zmizel?) jak správně usadit vaničk…
čumil old 20.10.2022 19:47
čumil old
Toto? https://kutilska.poradna.net/questions/2235900-jak-polozit-sprchovou-vanicku Je to SHpy00n, n…
host 20.10.2022 21:05
host
:beer:
čumil old 22.10.2022 19:54
čumil old
No postup předpokládám nebude rozdílný od vany. Nikdy s tím nebyl problém. Vanička se osadí vysiloko…
CreativanDevil 20.10.2022 22:58
CreativanDevil
Nedávno jsem obdobnou sprchovou vaničku osazoval do sprchového koutu v mobilheimu. S tím rozdílem, ž…
George63 21.10.2022 10:47
George63
Děkuji, obdobný postup s lepidlem/maltou a igelitem/tkaninou mi navrhl technik Mapei. Akorát řekl že…
CreativanDevil 22.10.2022 15:24
CreativanDevil
Nevím jaký problém by měl mít mamut s plísní a vodovzdorností. Podle mne žádný a je plně srovnatelný…
George63 22.10.2022 15:56
George63
Koukal jsem a zahraničníci to dávají i bez igelitu rovnou na maltu.
CreativanDevil 22.10.2022 16:48
CreativanDevil
Každopádně děkuji za reakci.
CreativanDevil 22.10.2022 16:49
CreativanDevil
Akorát si nejsem jaký druh igelitu zvolit na podklad vaničky ? Stačí malířská igelitka nebo nějaká t…
CreativanDevil 22.10.2022 15:31
CreativanDevil
Stačí kus krycího igelitu na malování, aby šla vanička jednou vyndat. poslední
kejki 30.10.2022 14:18
kejki

Někde v HOOODNĚ starých otázkách byl postup od "SPYhypna" (kampak zmizel?) jak správně usadit vaničku.
Já to neumím najít, možná někdo šikovnější.
Ale pur pěna se mi moc nezdá. Ona mrcha se časem zmáčkne a pak to vrže.

No postup předpokládám nebude rozdílný od vany. Nikdy s tím nebyl problém. Vanička se osadí vysilokonuje po obvodu k hydroizolaci a pak se dělá půl centimetru nad to obklad a zase mirelon pásek a silikon.

Spíše čím to přidělat k zemi. Dostal jsem rady že se může dávat nějaká opravná malta na to igelit a normálně se to vytvaruje když se na to zatíží vanička a nebude to přilepené k podkladu (tudiž demontovatelné v případě havárie. Akorát po obvodech silikon a zepředu pěna.

Taky mi radili že normálně na flexi lepidlo a velký zub. obvod zase silikon proti vodě a zepředu pěna.

Pravděpodobně to hodím normálně na hydroizolovaný podklad flexi lepidlem a silikony po stranách + pěna zepředu (bude sokl obložený takže napevno) . Co nejhoršího se může stát ? Odpad akorát stačí desetkrát zkontrolovat a vanička bude sloužit napořád dokud sama nepraskne... Flexi lepidlo má nějakou deformaci tak by mělo případné pohyby zachytit.

Nedávno jsem obdobnou sprchovou vaničku osazoval do sprchového koutu v mobilheimu. S tím rozdílem, že ta má měla v exponovaných tlakových místech osazené podpěrné nožičky. Osazoval jsem ji na podlahu krytou PVC a ze tří stran (z jedné pouze částečně) byly obvodové stěny. Takže jsem pouze srovnal nožičky, vaničku položil na podlahu a k obvodovým stěnám přilepil mamutem. Přechod mezi stěnou a vaničkou jsem, vzhledem k vizuelnímu poškození povrchu nad místem přechodu, shora překlenul měkkou plastovou rohovou lištou na koberce, rovněž na stěnu přilepenou mamutem a spodním okrajem přiloženou k povrchu vaničky za boční nízké osazení.
Ve Vašem případě bych asi pouze, na betonový podklad, nanesl vrstvu nějakého tmelu (třeba na lepení obkladů) a na něj položil igelit. A před zatuhnutím pak na toto vložil vaničku. Čímž by jste si vytvořil vhodný pevný podklad pode dnem. Nechat zatvrdnout a vaničku pak, po sejmutí, rovněž přilepit k obvodovým stěnám mamutem. Spáry zatáhnout silikonem, případně možné provést tak jako u mne. Pokud by bylo potřeba vaničku demontovat, tak se dá mamut, mezi stěnou a vaničkou, pomocí lámacího nože, proříznout a vanička vyjmout. Mamut jde bez problémů odstranit a zpět provést montáž obdobně.

Nevím jaký problém by měl mít mamut s plísní a vodovzdorností. Podle mne žádný a je plně srovnatelný se silikonem. Navíc je lépe lepivý a líp se sním pracuje a lépe se i odstraňuje. A v případě potřeby oddělení se rovněž lépe "prořízne" a uvolní a pak se i snáze odstraní zbytky. Ale to je má zkušenost a jiní mohou mít názory odlišné.
Co se týká toho igelitu, nebo tkaniny, tak je to podle mne jedno, pouze je nutné, aby to bylo tmelu "neprůchodný" a nedošlo k jeho mechanickému poškození - protržení, aby se vanička ke tmelu nepřilepila. Já pokud potřebuji, kupuji igelit u nás v K-techniku, točený dvojitý šíře 1m (běžný pro zahrádkáře a pod.).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru