Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak položit sprchovou vaničku

Ahoj, řeším dilema jak usadit sprchovou keramickou vaničku 90x90x6,5 v koupelně.
Jsou názory:

1) (i od mých známých , zkušených lidí), že by se vanička měla položit na hotovou dlažbu a až poté k ní dodělávat obklad.

výhody- větší těsnost
nevýhody- případná reklamace, možnost poškození v průběhu obkládání

2) Vaničky se nesmí vsazovat (zazdívat) pod obklad. Montáž se provede osazením na obklad a utěsnění po obvodu těsnící lištou a silikonovým tmelem, nikdy neobkládejte již usazenou vaničku

Co si o tom myslíte vy?
A tyky dáváte ji na mirelon?

Siko---vaničku přisilikonujte na vrstvu MirelonuTL 3MM (také přisilikonovanou k dlažbě), nikdy nelepte napevno betonem či lepidlem

Předem díky za reakce

Podobné téma sprchová vanička zde již kdysi proběhlo pak ještě myslím několikrát. Dovolím si citovat sám sebe, protože bych nic z toho co bylo napsáno neměnil :

Návod musím pochválit (doplním odkaz: Osazení vany a sprchové vaničky). Je precizní, autor si dal opravdu záležet, přesto si neodpustím několik postřehů.

- vana se osazuje vždycky po obložení koupelny, přičemž obklad kolem vany vynecháme a doobložíme až po osazení vany. To je první zásada.
- na zadní stranu vany nikdy nepoužíváme dodávané montážní přípravky, ani CD profily. Každou vanu zásadně podezdíváme ze všech čtyř stran. Vanu pak osadíme na podezdívku do lože z lepidla po celém obvodu podezdívky. Lože z lepidla je i pod celým dnem a vanu do něj lehce domáčkneme.
- montážní PUR na osazení vany po špatných zkušenostech už nikdy nepoužíváme. Vana musí být osazena do pevného kopyta vytvořeného podezdívkou a lepidlem. Další zásada. Proč a jak jsme k tomu dospěli. Dříve jsme vany také podpěňovali. Protože se vana při podpěnění musí napouštět vodou, či jinak zatěžovat aby se nezvedla, čímž je nepostřehnutelně deformována, pak po odstranění zátěže vzniká v klidovém stavu jakési pnutí způsobené pěnou. Když se potom vana znovu napustí a ještě do ní hopne stotřicetikilovej strejc, pěna je sice tuhá, ale nevydrží vše. Vana po čase začne dost nepřijemně vrzat.
- než vytvoříme lože pode dnem, položíme na podlahu folii. Občas se vana z nejrůznějších důvodů mění a její demontáž je pak jednodušší, protože se nemusí trhat i s půlkou podlahy.
- pak se dokončí obklad. Spáru mezi obkladem a vanou nikdy nesilikonujeme, ale používáme dvoudílný nacvakávací vanový profil do obkladu. Spodní díl se dává do lepidla při obkladu, horní krycí díl lehce podsilikonujeme a zamačkneme do spodního.
- vanová dvířka nepoužíváme ani plastová, ani nerezová. Při podezdívání vyměříme otvor pro vanová dvířka podle použitého obkladu a samotná dvířka pak tvoří obkladačka uchycená na magnetky. Po obvodu zaspárujeme akrylátovým tmelem v barvě spárovací hmoty. Pokud je požadavek na větší dvířka než na jednu obkladačku, položíme si vedle sebe dve, upravíme mezeru přesně podle spar obkladu a silikonem příčně podlepíme třetí obkladačkou. Po vytvrzení osadíme na otvor a zaspárujeme.

Jejda. Úplně jsem přehlédl že se jedná o keramickou vaničku. S tou jsem se pravda setkal jen dvakrát. Poprvé, to bylo ještě hóóódně dávno, jsme ji lepili jen silikonem přímo na dlažbu. Podruhé, při výměně po několika letech (pozor, žádná reklamace; pán domu vyměnil paničku a panička si přála jinou vaničku. podobných výměn tam bylo ještě několik) se už pokládala, ale určitě to nebyl mirelon a ani to nemělo 3mm. Bylo to taková slaboulinká jasně žlutá pěnová guma. Silně mi připomínala neopren. Ale určitě podložení ať už touhle gumou, nebo mirelonem schvaluju.

pán domu vyměnil paničku a panička si přála jinou vaničku -

neuvažoval jsi o básnické kariéře?? :-D:-D

A teď mě napadlo že bych tam mohl dát Izo-Floor co mam pod plovoučkou, tuším že je to nějaký druh polystyrenu tlouštka 2 mm, nebudě tam to pnutí které by mirelon podle mě neustále vytvářel, vytvaruje se a drží potřebný tvar.

Pokud jsem montoval sprcháč,tak měl vaničku na nožičkách.Ty se na hotovou podlahovou dlažbu postavily a vanička vyvážila.Okol má pak kryt z plastu který ji kryje z pohledu.Dobré je,vyměřit dovnitř vnějšího tmelu předem silikonový val,který zabrání jednak vodorovnému pohybu a jednak při dokončení se zastříkne zvnějšku silikonem a zamezí se podtékání vaničky.Tam,kde vanička přiléhá ke zdi,je možné postupovat oběma způsoby,tedy přistavit k už okachlíkované zdi,nebo počkat s poslední řadou a přiřezávat k vaničce,Tento způsob je spolehlivějčí,lépe se vanička ke zdi přitěsňuje.
JABRAKA