Takže když na tu pánvičku naliju vodu, jar a dám na plotnu a nechám mírně vařit, tak to pustí? To se mi moc nezdá. V podstatě to hnědočerné je v různé intenzitě vyškvařené jídlo. Zbyl uhlík(to černé) a nějaké ještě nevyškvařené jídlo(hnědé). Pokud by to mělo jít teplou vodou, tak by to znamenalo, že i jiné hrnce by byly zanesené. Jenže ty takové nejsou, protože je voda a jar spolehlivě umyjí.
Když jsem v hrnci připálil popkorn, na dně byly černé spáleniny. Zkoušel jsem je nechat odmočit přes noc, nepomohlo. Povařil jsem je několik hodin, nepomohlo. Tu pánev jsem sice nevařil, ale analogicky bych čekal, že taky nepůjde. Hrnec jsem nakonec oškrabal drátěnkou. Škrabat drátěnkou však speciální povlak na pánvi si moc netroufám.
Ta myčka zase tak dlouho nemyje. Možná tak 10? min.z hodinového cyklu? Nejprve to opláchne, pak opláchne s chemkou a ohřívá vodu dlouho. Pak se to nádobí oplachuje horkou vodou s chemkou a pak čistou vodou. Že ta chemka je drsná bude zřejmě nějaký fakt, bo moji rodiče myčku mají už dlouho a M měla talíře s takovými fialovými čtvercovými ornamenty na okraji. Možná si na ně ještě někdo pamatuje, za komuny je měla třetina domácností. Párkrát v myčce a ornamenty byly fuč. Přitom předtím ty talíře měly ornamenty 40let bez poškrabání. Stejně tak různé hrnky s ornamenty z 90tých. Teď se dělá nádobí, co snese myčku. Tablety co tam používá jsou tuším ARO.
A i ten povrch talířů a skleniček je takový drsný. Nádobí tak divně smrdí. V podstatě nerad jím u rodičů, bo je mi to nádobí dost nepříjemné na ohmat a čuch. Když ho umyju pod i studenou vodou ve dřezu, tak drsnost a smrad zmizí.