Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změření proudového maxima

Prosím nemá někdo typ na měřící přístroj na trvalé měření pro zaznamenání maximálního proudu. V minulosti jsem měl klešták s vlečnou ručkou která zůstala na hodnotě maximálního proudu . Potřebuji měřit proudová maxima v domě na všech třech fázích během celého týdne a pak vyhodnotit zda je realné snížit hodnotu hlavního jističe pod 25 A . Jde o to abych nesnížil hlavní a pak nemusel znovu doplácet příkon . děkuji

Moc děkuji to na Andurino jsem taky našel , ale elektronika není můj obor . Sháním ampérmetr s vlečnou ručkou nebo něco elektronického na stejném principu. prostě klapnout na přívodní fázi v rozvaděči a za týden se podívat jaké jsou maximální proudy v jednotlivých fázích při běžném provozu a podle toho se rozhodnout . Podle okamžitého náhodného měření bych se měl vejít dokonce do 3x 16 A . To se mi zdá málo bojler 160l myčka ,pračka , 2x lednička , 2x PC, 1x televize , el. trouba , varná konvice , mikrovlnka . plynový kotel a cca 25 ks LED žárovek a trubic po max 12W. občas fén, robot a žehlička.

Pokud už chcete vřazovat do obvodu 3 ampérmetry (nepředpokládám dle vašeho popisu, že byste chtěl použít 3 kleštové ampérmetry bez přerušování obvodu, ostatně ty jako zapisovací těžko seženete), tak prostě zkuste vřadit do obvodu další jistič s o jeden stupeň nižší hodnotou, zda to ,, udrží,, Ve snaze o co nejnižší jistič si však musíte uvědomit, že je v obvodu nutno dodržet i selektivitu, tj. každý nižší jistič v obvodu by měl mít hodnotu o stupeň nižší než ten nadřazený, Pak se vám ovšem může stát, že např. při 16A hlavním jističi budete muset snížit hodnotu všech zásuvkových jističů z 16A na 10A, aby to vůbec nějak smysluplně fungovalo.

Dobrý den ,ten jistič je taky řešení . ale pokud seženu ty ampérmetry (nejsou zapisovací) měli dvě ručičky jedna uložená normálně v hrotech v měřísím ústrojí a druhá posuvně ve skle ,ta se po vytlačení do pozice již nevracela podobně jako v minimaximálním teploměru https://www.meteoshop.cz/teplomer-minmax-tfa-104001-p-52.html . jednoduché a funkčí . bohužel to podle názvu nemohu najít