Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změření proudového maxima

Prosím nemá někdo typ na měřící přístroj na trvalé měření pro zaznamenání maximálního proudu. V minulosti jsem měl klešták s vlečnou ručkou která zůstala na hodnotě maximálního proudu . Potřebuji měřit proudová maxima v domě na všech třech fázích během celého týdne a pak vyhodnotit zda je realné snížit hodnotu hlavního jističe pod 25 A . Jde o to abych nesnížil hlavní a pak nemusel znovu doplácet příkon . děkuji

Já bych ještě s tím snížením hlavního jističe počkal. Zase je na stole téma předělání sazeb u odběratelů elektřiny. Sice se děsím aby také nebyla sazba např. elektřina jen 16 hodin či jen 12 hodin, ale když se to připravovalo před asi 6 lety tak to bylo závislé na spotřebě a osobně bych šetřil. Hlavní jistič mám 32A a zatím to nehodlám měnit (cirkulárka, velká stará bruska, velká stará svářečka atd.).

Mam nejaky z lidla uz dlhe roky, dokaze merat maximalny prikon, z toho si vypocitas prud. Je to sice len na jednu zasuvku, ale na orientaciu postaci, vsak tych velkych spotrebicov co pustas naraz nie je tak vela. Daj do googla LIDL Silvercrest energy monitor. Mozno existuje dnes aj nieco novsie.

Děkuji , ale měřič výkonu na jedné fázy není vypovídající pro hodnotu jističe . a nerad bych do budoucna řešil omezovací proudová relé apod. potřebuji prostě 3 ks ampérmetrů s vlečnou ručkou do 50A , nebo něco podobného v elektronické verzi , ale jak hledám tak jsem zatím na nic nenarazil

Moc děkuji to na Andurino jsem taky našel , ale elektronika není můj obor . Sháním ampérmetr s vlečnou ručkou nebo něco elektronického na stejném principu. prostě klapnout na přívodní fázi v rozvaděči a za týden se podívat jaké jsou maximální proudy v jednotlivých fázích při běžném provozu a podle toho se rozhodnout . Podle okamžitého náhodného měření bych se měl vejít dokonce do 3x 16 A . To se mi zdá málo bojler 160l myčka ,pračka , 2x lednička , 2x PC, 1x televize , el. trouba , varná konvice , mikrovlnka . plynový kotel a cca 25 ks LED žárovek a trubic po max 12W. občas fén, robot a žehlička.

Pokud už chcete vřazovat do obvodu 3 ampérmetry (nepředpokládám dle vašeho popisu, že byste chtěl použít 3 kleštové ampérmetry bez přerušování obvodu, ostatně ty jako zapisovací těžko seženete), tak prostě zkuste vřadit do obvodu další jistič s o jeden stupeň nižší hodnotou, zda to ,, udrží,, Ve snaze o co nejnižší jistič si však musíte uvědomit, že je v obvodu nutno dodržet i selektivitu, tj. každý nižší jistič v obvodu by měl mít hodnotu o stupeň nižší než ten nadřazený, Pak se vám ovšem může stát, že např. při 16A hlavním jističi budete muset snížit hodnotu všech zásuvkových jističů z 16A na 10A, aby to vůbec nějak smysluplně fungovalo.

Dobrý den ,ten jistič je taky řešení . ale pokud seženu ty ampérmetry (nejsou zapisovací) měli dvě ručičky jedna uložená normálně v hrotech v měřísím ústrojí a druhá posuvně ve skle ,ta se po vytlačení do pozice již nevracela podobně jako v minimaximálním teploměru https://www.meteoshop.cz/teplomer-minmax-tfa-104001-p-52.html . jednoduché a funkčí . bohužel to podle názvu nemohu najít