Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konventer z aku baterky parkside X20V

Zdravím.
Mám doma od kamoše půjčenou pilku.
https://www.banggood.com/VIOLEWORKS-88VF-6-Inch-Electric-Chain-Saw-1500W-Cordless-One-Hand-Saws-Woodworking-Tool-Wood-Cutter-W-or-None-or-1-or-2-Battery-For-MakitaBattery-p-1862023.html?p=US091125508558201810&custlinkid=2298669&cur_warehouse=CZ&ID=531931

14 dní stara ale ta baterka stojí za hovno.
Prodává za 300 kč
Tak mně napadlo zkusit nějakou redukcí s parkside X20V.
Jsem koukal na ali a redukce jsou dost drahé.
Třeba tady.
https://www.aliexpress.com/item/4000966631895.html
Myslíte, že se ten rozdíl 2V v té redukci nějak řeší?

Nosím si ze sběrný steré aku šroubováky a tam jsem nikdy neřešit nějakých + nebo - 2V

Vážený diskutující,nechte si bastlíře pro sebe,nevíte jak to mám udělané,tak šoupejte nohama.Nevím co by mělo roztavit to uložení,pokud kontakty dobře převádějí jsou studené.Kdyby to nebylo funkční tak to sem nebudu psát.Sekám takto celou letošní sezónu a vše OK,že by blábol a nesmysl?
Případně uveďte váš vlastní projekt jak jste si vyrobil bloky pro baterie a nabíječku,veřejnost zde na fóru to jistě ocení,já se též rád něčemu přiučím.:-)

Vykašli se na nějakou redukci a kup si na Aliexpressu 5 ks baterie (aku) 18650 od výrobce LiitoKala, po cca 60,- Kč za kus, tedy za 300,- Kč. Ty s těmi nabodovanými pásky. Z toho packu vyhoď původní články a použij pouze ten BMS modul. Články zapoj a spájej podle původního zapojení a máš vystaráno. A tak se potom ta pilka, za tu celkovou cenu, cca 600,- Kč vyplatí.

No trochu podražil i Číňan, ještě před cca rokem jsem si je nakoupil i za cenu ještě nižší. Zřejmě ty daně. Ale tady jsou (10 ks) po cca 62,- Kč a doprava cca 125,- Kč. Takže to vyjde kolem 75,- za kus, včetně dopravy. Zrovna budu taky objednávat. Došly.
A zkušenost s těmito dobrá. Mám od LiitoKala i jejich tester s nabíječkou a tak při testech obstály (2500-2800mAh). A proud mají do 20 A. Takže paráda i na vysavače, vrtačky, šroubováky a pod. K tomu pak možno objednat i BMS.PBC moduly, podle článků zapojených do série (2S-8,4V,3S-12,6V,4S-16,8V a.t.d.). U těch pozor na proudy, to podle zařízení a zátěže.
https://www.aliexpress.com/item/32835679557.html?spm=a2g0o.cart.0.0.432638daNCeAlE&mp=1
https://www.aliexpress.com/af/bms-3s-12v.html?d=y&origin=n&SearchText=bms+3s+12v&catId=0&spm=a2g0o.detail.1000002.0&initiative_id=AS_20220926033805

Ty už jsou celkem k ničemu. Já používám starší, ale pouze pro nenáročná zařízení (baterka, rádio, elektronika) tak s min 1500 mAh a konečným napětím kolem 4 V. Taky testuju na tomhle testeru. Pro náročnější el. přístroje a nářadí pouze nové a ty LiitoKala. Ty, na testeru, ukazují běžně kolem 2500-2700 mAh a napětí nad 4 V.:puff:

Tak to je tedy divný. Já zatím měl s Číňanem zkušenosti dobré. Ale pokud jsi ji kupoval na Aliexpressu a nepotvrdil příjem jako OK, tak zkus reklamovat. Z mých víc jak 100 nákupů jsem reklamoval, třeba mnou vadně objednané displeje pro tablet a pak nefunkční smart hodinky a obě reklamace byly vyřízeny OK. Jinak bylo vždy vše OK. Za displeje mi (cena kolem 2 tisíc), po jejich zaslání zpět, vrátili peníze a hodinky (prodejní cena kolem 200,-Kč) poslali nové, aniž chtěli ty vadné zpět.:-D
P.S. Teď jsem ještě znovu přečet dotaz, že nejde o pilku Tebou koupenou. Za ty 300 ji kup a udělej novej pack. ;-) To se vyplatí.