Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stativ na Laser se závitek 3/8

ahoj ,pořídil jsem si laser na stavbu ,ale potřeboval bych k tomu stativ.Nicméně má nějaký divný závit.je to prumer cca 15mm ,to je tuším 3/8 - že?
nevíte o nějakém stativu s tímto závitem který by tam pasoval?Díky za typa...prošel jsem alzu Heureku ,ale všude jiné závity...

Existuje redukcia 1/4" na 3/8" na uchytenie zariadenia na statív. Zadaj do googla napr. "foto redukcia 3/8 na 1/4" a z ohromnej ponuky čo na teba vypadne si vyber a kúp.
Pozn.: Že by 3/4" bolo 15mm? to mi kalkulačka nezožerie. Ale blíži sa to skôr k 5/8" (5/8" je presne 15,825mm). Aj také statívy sa predávajú. Napr. "https://www.naradiehornig.sk/extol-premium-stativ-420-1200mm-zavit-5-8-redukcia-na-1-4-8823900_z39734/" a ten je aj spolu s redukciou na 1/4"

Máš zariadenie s vnútorným závitom a potrebuješ určiť vonkajší priemer závitu. To sa šíberom meria veľmi ťažko, zmeriaš len vnútorný priemer. Len ak by si mal k dispozícii skrutku, čo tam pasuje a zmeral vonkajší priemer závitu na nej. Alebo odmeriaš vnútorný priemer závitu (matice) a v strojárskych tabuľkách odčítaš aký je vonkajší priemer závitu. To si urobil? Porovnaj si svoje merania s tabuľkou https://www.briol.cz/technicke-informace/whitwortuv-zavit-ww
Ja ale neviem, či na tvojom zariadení je závit jemný alebo normálny. To si môžeš zistiť tak, že spočítaš počet závitov na jednotku dĺžky a konfrontuješ to s údajom v tabuľke. V každom prípade sa závit určuje vonkajším priemerom (priemerom skrutky, nie matice).
Ak máš ešte nejaké pochybnosti, tak tvoj problém by tiež celkom isto vyriešila redukcia https://www.stavba-stroje.sk/prislusenstvo-3/adapter-zavitovy-z-1-4--na-5-8/ v spojení s 1/4" statívom.

Ještě žes to vyfotil, to máš na mysli vnitřní průměr matice ("malý průměr") a ono když se řekne průměr závitu, tak se hned chytám na velký průměr. Nejblíž je tomu závit M16, ale i ten je dost daleko. Podle tabulek to rozumně nesedí ani pro UNF, UNC ani BSW. Chce to buď dál pátrat na internetu nebo aspoň změřit měrkou stoupání (vím, u vnitřního to jde celkem blbě).

99,9% laserov používa buď 1/4 alebo 5/8,a asi si nehladal nikde,alza je plná ponúk na statívy pre krížové lasery a meradlá,rovnako heureka,dokonca aj česká varianta bazošu má zaujímavé ponuky na zánovné statívy,ak teda vynechám odborné predajne s online shopmi a la kobatech,boukal,maviz,geoshop,dewaltnaradi.cz a spol....