Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak propíchnout CO2 bombičku.

Zdar. Koupil jsem si 5l soudek na pivo a k němu výčepní ventil na CO2 "jednorázovou bombičku."
Jednorázové 16g CO2 jsou nehorázně oproti klasické České bombičce na sifon.
Vytisknul jsem si adaptér na zvětšení té bombičky, ale problém je že to tu plnitelnou neodpaní.
Přitom výměna 20-30Kč za naplnění.
Pípa: pipa-co2-na-soudek-5l

Neznám pípu,ale jako sběratel vzduchovek,včetně těch na co2 vím jedno,každá bombička je na konci jiná a potřebuje jiný systém utěsnění a jehlu.Pokud tam narvete tu plnitelnou se závitem,tak zničíte těsnění,nebo silou roztrhnete plnící osazení.Ta jednorázová je na konci hladká a úzká,plnitelná široká matka pod níž je zátka,tou matkou to orvete,nevleze do toho bazmeku s jehlou.Musel by tam být systém jako ve starých sifonkách.:-)

Tak to je jiná,jedině to zkusit demontovat a udělat delší jehlu,dá se použít silná od infuzní sady.Asi to bude trošku opruz,kdovíjak to tam mají udělané,ale pokud se dá ta jehla vyměnit,musí tam jít i jiná delší.Často to řeším na vzduchovkách,ty jehly zub času opotřebením zničí a do těch hodně starých je musím vyrobit.Mě se to píše,mám na to vybavení,dá se udělat i na soustruhu,zakalit popustit a je OK.
Snad se to nějak povede,ono by šlo udělat i nějaký systém na velkou do sodastreamu.Koukněte někam na paintball diskuzi,nebo prodejny.Ti kluci mají dobré nápady jak ušetřit,vymýšlejí zajímavé věci.:-)

Tak to je fajne,hlavně zkusit,aby průměr jehly vlezl do té převlečné matky na bombičce.Nevidím jak to tam je,někdy stačí něco mírně brousnout a hned jde něco dále a efekt dostaven.Tím myslím,jestli by ta jehla nešla třeba podložit,nebo něco podobného.Jehly byly běžně u sifonek a šlehačkovačů v balení jako náhradní díl.:-)

https://www.google.com/search?q=jehla+na+bombi%C4%8Dku&source=hp&ei=8UXuYszrMsKS8gKt_qTACw&
iflsig=AJiK0e8AAAAAYu5UAdmc8vK0XRhgKXrCXwY1wQZzXpAb&ved=0ahUKEwiMqJWWhLL5AhVCiVwKHS0_CbgQ4dUDCAY&uact=5&oq=jehla+na+bombi%C4%8Dku&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAM6CAguELEDEIMBOg4ILhCABBCxAxDHARDRAzoECAAQAzoICAAQgAQQsQM6CAguEIAEELEDOgUILhCABDoFCAAQgAQ6BAguEAM6CwguEIAEELEDEIMBOhEILhCABBCxAxCDARDHARCvAToLCAAQgAQQsQMQgwE6CAguEIAEENQCOgUIABCxAzoLCC4QgAQQxwEQrwE6BggAEB4QFjoICAAQHhAPEBY6BQghEKABOgQIIRAVOgcIIRCgARAKUN8FWKVgYM5qaAJwAHgAgAGSAYgBpw6SAQQxMC44mAEAoAEBsAEA&sclient=gws-wiz