Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmezí teploty v chladničce.

Máme chladničku Gorenje, už pár let starou.
Momentálně tam máme uložené léky co vyžadují určitou teplotu skladování.
Nedávno jsem do chladničky dal bezdrátové čidlo, abych ji nemusel otevírat, když chci zkontrolovat vnitřní teplotu.
Teplota v chladničce se pohybuje v rozmezí asi (+4) ÷ (+9) °C.
Měl jsem tu opraváře, nic nezjistil.

Zkoušel jsem regulovat nastavením termostatu, ale moc to nepomáhá.

Chci se zeptat, jestli je to normální nebo jestli máme kupovat novou chladničku. Ty léky nejsou nejlevnější, neměly by zmrznout a vyšší teploty jim taky na trvanlivosti moc nepřidají.
:-(

To čidlo měří teplotu vzduchu. Ta kolísá víc než teplota uložených potravin.
Zkusil bych přidat i klasický teploměr třeba do malé skleničky s vodou a zkoušet police.
Fotrovi starší lednice často spínala, dal do lednice malý ventilátor z pc 3x3 cm napájel to zvonkovým trafem s usměrňovačem. Pomohlo to vzduch se líp promíchal a lednice spínala méně často a ušetřil.
Podle mě kolísání teploty vzduchu +-2 stupně bude i u nových ekoledniček víceméně normál.

Jestli ta lednička jinak jede co tak lednička na víno ?
https://elektro.bazos.cz/inzerat/155214281/mini-lednice-scooby-40l-zaruka-6-mes.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/155292637/vinoteka-napojova-lednice-guzzanti-gz-59.php
recenze a jak to hučí kolik to žere si najdi.