Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lednice Samsung RL38WBMS dvakrát pípne a vypne se

Zmíněná lednice po zapnutí udělá dvojpip (vysoké a nízké pípnutí) , rozsvítí displej pro test, pak na něm rozsvítí dvě pomlčky, rozběhne kompresor a po pár sekundách znovu dvojpip a vypne se. Nějakou dobu je mrtvá (ani světlo se po otevření dveří nerozsviti) a pak se to celé znovu opakuje. Do té doby normálně chladila. Netuší někdo, kde je zakopaný pes (základní deska, senzor, chladivo) ? Pokud není zrovna mrtvá, dá se přejít do testu FF FD. Žádný kód chyby nezobrazuje.

Změna předmětu, původně: Samsung RL38WBMS (host)

Né podle jedné lednice, ale měli jsme mražák od Gorenje koupený v Německu někdy před 30ti lety. Jen se na něm podělal termostat, a to byl duvod proč šel pryč aby ne po 30ti letech.
Lépe řečeno furt jel naplno.

Sorry ano byl to rok 1991. A to už je 30 let!

Stručně řečeno od roku 1991 sme měli jen 2 ledničky, mám (sem zdědil) už xxx let starou ledničku s mržákem kupovanou u nás za cca 12ti kč a jede furt jak Švýcarské hodinky.

Tenkrát se ještě nepoužívaly kurvítka. Ptal jsem se rodičů a jim elektrospotřebiče vytdržely desítky let. Dnes to sotva přežije 2letou záruku. Poměr cen a mezd neuvažuji. Zato je nutné uvažovat nad energetickou náročností, vhodností umístění a skutečou spotřebou.

Tipnu si na problém s termostatem.

To dvojí pípnutí je nápadně podobné...
Reset systému provedete podržením tlačítek Power freeze a Power cool najednou, přibližně 5-6 s.
Problikne digitální displej. 2x pípne. Následně by se měla restartovat.

Resetoval jsem to už 2x .... průběh se nezměnil... čili reset nepomůže. Ten dvojpíp je .. podle mne standard .... signál zapnutí / vypnutí. Vzpomínám si, že to takto píplo při zapnutí do zásuvky ... když to bylo ok.

Moje dedukce .... lednička se chce zapnout, provede test displeje, zapne kompresor a po pár sekundách se stane něco, co ji donutí se vypnout, což udělá. Teda vypnout .... ne úplně, protože je nějakou tu minutu (někdy i déle) "mrtvá" ... a pak se sama pokusí znovu zapnout ... a tak dokola. Otázkou je ... co může donutit ledničku po krátké době se vypnout ??

Osobně sy myslím,že se kompresor nerozeběhne,jen chvíli bručí a tepelná ochrana přeruší obvod.Po nějaké době vychladnutí se to opakuje.Bude pryč pomocná fáze,relátko vzadu na motoru,které na moment připojí druhé rozběhové vinutí.Běžná závada,přesně tyto příznaky,řešil jsem několikráte.:-)

Sice neznám dnešní elektronicky řízené lednice, ale motor asi bude stále stejný.
U motoru je přívodní svorkovnice v krytu. Relátko může být v tom krytu svorkovnice, nebo někde vedle. Taky tam bude tepelná ochrana. pozná se to třeba tak, že tepelka má jen dva vývody a
relátko tři.
Může se stát, že se náhodně svaří kontakty relátka. Tím relé nevypne. V tom případě dojde k tomu, že se motor rozběhne, i zvuk nemusí být příliš odlišný, snad jen trochu víc vrčí.
Lednice chvíli běží, ale bere moc velký proud a tak vypne tepelná ochrana.
Potom trvá různě dlouhou dobu, několik minut, než vychladne a znovu motor spustí.
Pak se to opakuje. Relátko jde většinou opravit, je potřeba kontakty od sebe odtrhnout. Pokud se k nim dá dostat, tak je pilníčkem očistit. Pokud se nepodaří, dá se relé sehnat, většinou se u různých ledniček moc neliší a jde použít i od jiné. Jen je nutno správně zapojit. Přes cívku jde hlavní proud motoru a kontakty spínají třetí vývod motoru kde je pomocná fáze.
Pokud je ale relé v pořádku, asi bude vada v motoru. Ale nejčastější je ta porucha relé.
Pokud by došlo k odpojení relé, případně výměnu za jiné, je potřeba si přesně zakreslit zapojení. Záměna vývodů by spolehlivě vedla ke spálení motoru. Podobné nebo stejné relé by šlo sehnat i ve sběrném dvoře ze staré lednice. Pak je nutno správnou funkci ověřit. ale pokud to normálně běhá, je to v pořádku.