Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna dlaždičky

Ahoj, potřebuji vyměnit několik dlaždiček na podlaze. Jedna je prasklá a další dvě jsou špatně přilepené a vyčnívají... Jak je ale vyměnit? Spára mezi dlaždičkami je minimální, tak mě napadlo spáru odlamovákem kolem dokola vyškrábat a pak majzlíkem od středu dlaždičku odsekat. Bez poškození dlaždičky to asi nepůjde co? Máte nějaký lepší tip na výměnu? Ukázka dlažby je v příloze. Děkuju

dlažba lepená

Tohle vypadá na klaždičky z min 80. let. Ještě je mám někde schovaný.
Dávalo se to do prádelen, v práci jsme je měli např na šatně, takže se musely vyrábět min 40 let
Mám dojem, že v nich byl přidaný šamot, jsou tvrdé jak hrom a v té době se lepilo do živého betonu hustým pačokem z cementu ve vodě s trochou vápna.
Dlažku ořezat kolem a pak jí zkusit křížem narušit nejlépe asi oscilačím kotoučkem aby to neprášilo.Pak zkusit opatrně klepnout na střed.

Než to začneš dělat tak si pořiď náhradní dlaždičky a pořádně je změř. Měnil jsem bílé obkládačky z 80 let minulého století za jiné od stejného výrobce a jejich rozměr byl místo 150x150mm jen 148x148mm.