Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TV stolík na mieru z drevotriesky

Nazdar, snažil som sa nájsť snáď všade ale nepodarilo sa mi nájsť TV stolík s potrebnými rozmermi. Má niekto prehľad koľko by mohlo stáť vyrobiť takýto: https://i.imgur.com/Eu78QY4.png
Viem že najlepšie je kontaktovať priamo stolára ale kým nejakého nájdem tak to potrvá. Nepoznám nikoho kto si dával robiť nábytok na mieru čiže nemám prehľad a dosť by pomohlo ak by niekto aspoň zhruba odhadol koľko by to mohlo stáť. Predpokladám že cena drevotriesky je zhruba podobná v rámci CZ/SK takže ak má niekto skúsenosť tak vopred ďakujem.

Řešení:

Ověřte si někde, jestli je tloušťka lamina 25mm na těch 150cm délky dostatečná. Skoro bych se bál, že ne.

Overím... Mám 120cm pracovný stôl z drevotriesky a je pravda že ak sa poriadne zapriem tak to uprostred mierne klesne. V prípade TV stolíka to bude nonstop záťaž od ťažkého TV 30-40kg. Budem to už riešiť priamo s nejakým stolárom. Bol to z mojej strany hlúpy dotaz takže túto tému môžem uzavrieť.

Lamino je 18mm a daji se slepit dvě na sebe, takže 36mm.
Co se ceny týče, spočítej co by tě to stálo na materiálu v nějakým hobby marketu(ale všechno, ohraneni, kování, spojovací materiál....) a v reálu to bude jen o kousek dražší, on si truhlář vydělá na svých podstatně lepších cenách materiálu. Není to tak drahý, popravdě většinu nábytku máme na míru.

Vieš to približne odhadnúť? Kľudne stačí aj s presnosťou 1000kč/40€ alebo aj menej presne, stále mi to povie viac ako čo viem teraz. Ja čo som najbližšie našiel tomu čo potrebujem je tento https://www.amalu.sk/rtv-stolik--dub-lefkas--nevada/ a čo sa týka množstva drevotriesky tak vyzerá že je dosť masívny a takéto niečo až nepotrebujem. Na mieru to ale bude trocha drahšie čiže to mám odhadovať niekde do 200€/5000kč?

Nevyznám sa v tých hrúbkach. Ja mám doma drevotriesky 16mm a 25mm ak to teda správne meriam. Celý ten stolík by mohol byť z tých tenších 16mm a len hlavná horná plocha nech bude masívnejšia. Horná plocha bude zaťažená max 35kg(TV). Stredová veľká polička po celej šírke bude zaťažená max 25kg. Zásuvky max 10kg čiže celkovo musí ten stolík zvládnuť 70kg.

Lamino je 18mm a daji se slepit dvě na sebe, takže 36mm.

Dělají se tloušťky 16. 18, 25 i 37 mm…
Pro tazatele - nejlepší s obrázkem dojít za nějakým truhlářem, ať to nacení - nemyslím, že bude ochotný kupovat celou tabuli, takže eventuální výběr dekorů bude trochu horší…

Chcel som si cenu zistiť aspoň približne vopred aby som zbytočne nestrácal čas s hľadaním a kontaktovaním stolára v prípade ak to bude až príliš drahé 400-600€/10000kč-15000kč. Ak to ale nie je možné ani odhadnúť nemám na výber a začnem hľadať stolára...

Overím... Mám 120cm pracovný stôl z drevotriesky a je pravda že ak sa poriadne zapriem tak to uprostred mierne klesne. V prípade TV stolíka to bude nonstop záťaž od ťažkého TV 30-40kg. Budem to už riešiť priamo s nejakým stolárom. Bol to z mojej strany hlúpy dotaz takže túto tému môžem uzavrieť.