Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pripojenie predzovacky do "zasuvky"

mam vyklenok, na stene je zasuvka. vojde mi tam ladnicka na tesnotku, ale musel by som odmontovat krytku a strojcek zo zasuvky, zakrty plastovym kruzkom. Predlzovacku by som napojil cez Wago, TN-C, predlzocaku 3 zilovu, bolo by to dostupne riesenie? samozrejme zltozeleny zapojit tak ako by mal byt na predlzovacke, neriesim teraz pripadne vetranie stran ladnicky . . . vzadu dost miesta . . . jedna sa mi o elektriku

Nízkoprofilová vidlice https://www.gme.cz/vidlice-lomena-p50-nizky-profil-od-steny-bila (a další 3 verze z jiných obchodů) mi přišla zbytečně vysoká, stejně jako ta normální. Je to klamavá reklama. Nevím s čím to srovnávali. No posuďte sami, zapnul jsem do vedlejší zásuvky naprostou klasiku a jsou vysoké úplně stejně (nevím nakolik to z té fotky bude vidět, ale je to tak). A zkoušel jsem jich víc od různých značek, protože tohle neni jediná zásuvka, která se blbě trefila.

Nešlo by prostě tu zásuvku chytit na dvě hmoždinky (možná jen na jednu) někde, kde je víc místa, možná by to bylo lepší než "prodlužka" ze zdi.

Tiez som mal tu plochu vidlicu, EMOS, medzi zasuvkou a tou plochou castou po zasunuti zostal presne 1 cm a nic som neusetril . . . obdobna z OBI (snad to nebude reklama) isla zasunut podstatne hlbsie , tam bolo poznat usetrenych asi 5-6 mm . . .
presunut zasuvku? Akoze mozem dat za ladnicku zasuvku na omietku, ale co napajanie? Z povodnej zasuvky? Zasekat asi nie, lista? Mozno ltt, len kabel bez listy> Musel by byt biely a biele CyKy som este nevidel :-)

Já teda postupně koupil asi tři nebo čtyři různé, z různých obchodů, a všechny jsou stené, stejně vysoké jako normální (na té fotce to kvůli perspektivě neni tak vidět, ale je to prostě tak). OBI jsem teda nezkoušel, ani by mě tam takové věci nenapadlo shánět (když jsem tam naposledy zavítal do oddělení elektro, přišlo mi že tam nemají nic extra, ale šlo opravdu jen o pár minut, než se uvolní pokladny; nevím co to je za zákon schálnosti, děje se to ve všech obchodech, pokladny jsou víceméně celou dobu volné s výjimkou doby, kdy se chystám k nim jít), budu se tam muset podívat, co tam mají.

Kabel na zdi nebude žádná nádhera v žádné barvě, a taky mám pocit, že CYKY se dělá jen v černé barvě (možná pro nějaké extra aplikace by se dala sehnat oranžová) a vlastně ani nevím proč (ten plast určitě neni od přírody černý, musí se barvit). Takže by se asi musela natáhnout šňůra, ty se dělaji ve všech možných barvách, ale hlavně v černé a bílé. Lišta by asi byla lepší nejen kvůli vzhledu, ale pokud se šetří každý milimetr, tak bych dal plochý kabel bez lišty, jenom na kabelové úchytky.

To není pro umístění lednice fakt ideální. Po stránkách by mělo být minimálně 1 cm, vzadu minimálně 3-5 cm.

Ale jak myslíš.

Asi bych zásuvku zaslepil, vysekal drážku, natáhl 3x2,5 CYKY, připojil wago svorkama a přidělal novou zásuvku na nějaké dostupné místo, klidně i do krabičky na omítku, pokud by se ti nechtělo sekat.

Nastastie to nieje moja ladnicka, ja by som to asi tiez vysekal, konec koncov jedna sa asi o 40 cm, ale je tam suchana omietka a to uz nikdy neopravis tak aby to nebolo vidiet . . . aj ked tam bude minimum miesta, predsa len . . .

ak by som to napojil na wago, a kabel z predlzky prichytil na stenu pobliz tej vykuchanej zasuvky nejakou kablovou svorkou aby v pripade manipulacie nedoslo k vytrhnutie kablov z wago? pripadne ich pohybom vo vnutri krabice, ono tam moc priestoru nebude, povedal by som ze ziaden, bojim sa aby mi tam vosiel aspon ten kabel :-)

Nejsem tedy zcela znalý ledniček, ale co vím, tak snad všechny mají vzadu srážník.
Ale aby byla zajištěna funkčnost ledničky, tak ten musí být omýván prouděním vzduchu okolo. Proudění vznikne ohřátím a následně komínovým efektem.
Srážník nemůže být přitisknutý ke zdi, ani příliš blízko, to by silně třením vzduchu mezi srážníkem a stěnou omezovalo proudění a funkci chlazení.
Na to výrobce myslí a konstrukce je taková, že i když se lednice dorazí svislými boky ke zdi,
vznikne vzadu dostatek prostoru pro srážník, mezi zdí a zadní stěnou chladicího prostoru.
Z obou stran srážníku zůstane několik cm na dostatečné proudění.
Proto si myslím, že by se tam nějaká co nejnižší zásuvka s vidlicí mohla vejít. -
----- Jo, teď jsem to ještě jednou přečetl.... a nebo se jedná o to, že je zásuvka z boku ledničky a ta se do výklenku tím nevejde? Pak je to tedy jinak. Já původně myslel, že je vzadu za lednicí.
Tak ještě jinak... Existuje kupa různých kabelových vývodek, třeba by některá byla dostatečně nízká. Potom tedy připojit ledničku bez zásuvky přímo přes vývodku.
Např. https://shop.elektro-sychra.cz/vyvodka-kabelova-bila-abb-neo-3938m-a00034-03-p10929/?gclid=EAIaIQobChMIzLzN4sfK9wIVibLVCh3azgcuEAQYESABEgIGn_D_BwE
------ https://mojeelektro.cz/vypinace-a-zasuvky-abb-levit-bila-bila/27210-kabelova-vyvodka-abb-levit-bila.html?gclid=EAIaIQobChMIzLzN4sfK9wIVibLVCh3azgcuEAQYCSABEgK7m_D_BwE
---- https://eshop.unihobby.cz/technika-elektro-zasuvky-vyvodka-sporakova/158293p/?gclid=EAIaIQobChMIzLzN4sfK9wIVibLVCh3azgcuEAQYASABEgK0EfD_BwE
--- https://www.dek.cz/produkty/detail/8500103074-schneider-kabelova-vyvodka-asfora-bila?gclid=EAIaIQobChMIzLzN4sfK9wIVibLVCh3azgcuEAQYBCABEgKUIPD_BwE

presne, zasuvka je na stene co prilieha z boku . . . vzadu miesta relativne dost, chladnicka ma 70, vnutorny otvor max 71, dole este sokel z kachliciek, ale ked bude co len trosku kriva stena . . . staci aby neboli obe uplne zvislo, absolutny rozmer sice bude stacit, ale kedze budu steny sikmo tak sa tam ani nevojde :-), pripadne rozmer pri ortvore 71, ale pri zadnej stene 70 :-) alebo menej

Nestačím sa čudiť.
Kde to vlastne voliči socialistických, sociánych istôt po roku 1992, po komunistickom, tichom, eštebákmi zinscenovanom puči v novembri 1989 na bohabojnom, rozvíjajúcom sa, sociálne cítiacom Sľovensku bývate?

V gurdžiach, v zemľankách?

Alebo si furt spokojne hoviete po nežnej nehe, tridsať rokov v lahvových, fľaškových, Havlových, králikárkach po rozlete milovaných eštébákov, mafie zlodejských kriminálnikov z radov luzy lumpenproletariátu "octov vľasti" milicionárov, udavačov, ŠtB hnoja z HZDS po SMER, s.r.o. a.s.?

Nesmíš být cimprlich a nebrat tak doslova "vědecké pracovníky" tady. Prostě zásuvku zruš, udělej místo ní krabici zapuštěnou do zid, koncovou zástrčku z lednice ucvakni, dráty napoj do té krabice a nic neřeš. Já vím, budou tady nadávat, co je to za prasárnu. Co se ale můře stát? Nic.

Při jednom složitém měření pan Murphy údajně zjistil, že všech šestnáct tenzometrických můstků použitých v pokusné sestavě bylo zapojeno nesprávně, ač všechny bylo možné zapojit pouze dvěma způsoby.
A tehdy pronesl svůj památný výrok: „Co se může pokazit, pokazí se.“
Téměř vzápětí podle některých pramenů vzniká v kolektivu okolo pana Murphyho další zákon: „Co se nemůže pokazit, to se také pokazí.“

Proudový chránič se může pokazit a asi nikdo jeho funkci nezkouší dřív než s fénem vleze do vany.

Napadla mne soustava TN-C a TN-S. Pokud někdo žehlí u zásuvky TN-C a nějak se přeruší vodič PEN, žehlička přestane žehlit a toho dotyčného to přiměje, aby zjišťoval proč. Pokud žehlí u zásuvky TN-S a přeruší se vodič PE, tak klidně žehlí dál a zjistí to, až když ho ta žehlička kopne.

Diky, po zasunuti noveho spotrebica sa zistilo ze vzhladom na "rovnosti" stien je medzi stenou a spotrebicom taka spara, ze tam nevojde ani CYKY . . . Takze len zablendovana povodna zasuvka a kabel sa musel dotiahnut uplne mimo povodny plan . . . :-)