Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pripojenie predzovacky do "zasuvky"

mam vyklenok, na stene je zasuvka. vojde mi tam ladnicka na tesnotku, ale musel by som odmontovat krytku a strojcek zo zasuvky, zakrty plastovym kruzkom. Predlzovacku by som napojil cez Wago, TN-C, predlzocaku 3 zilovu, bolo by to dostupne riesenie? samozrejme zltozeleny zapojit tak ako by mal byt na predlzovacke, neriesim teraz pripadne vetranie stran ladnicky . . . vzadu dost miesta . . . jedna sa mi o elektriku

Nesmíš být cimprlich a nebrat tak doslova "vědecké pracovníky" tady. Prostě zásuvku zruš, udělej místo ní krabici zapuštěnou do zid, koncovou zástrčku z lednice ucvakni, dráty napoj do té krabice a nic neřeš. Já vím, budou tady nadávat, co je to za prasárnu. Co se ale můře stát? Nic.

Při jednom složitém měření pan Murphy údajně zjistil, že všech šestnáct tenzometrických můstků použitých v pokusné sestavě bylo zapojeno nesprávně, ač všechny bylo možné zapojit pouze dvěma způsoby.
A tehdy pronesl svůj památný výrok: „Co se může pokazit, pokazí se.“
Téměř vzápětí podle některých pramenů vzniká v kolektivu okolo pana Murphyho další zákon: „Co se nemůže pokazit, to se také pokazí.“

Proudový chránič se může pokazit a asi nikdo jeho funkci nezkouší dřív než s fénem vleze do vany.

Napadla mne soustava TN-C a TN-S. Pokud někdo žehlí u zásuvky TN-C a nějak se přeruší vodič PEN, žehlička přestane žehlit a toho dotyčného to přiměje, aby zjišťoval proč. Pokud žehlí u zásuvky TN-S a přeruší se vodič PE, tak klidně žehlí dál a zjistí to, až když ho ta žehlička kopne.