Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PE-HD Trubka hladká 32mm x 3,0mm - jak ji udržet narovnanou?

Zdravím.
Taková.
https://www.obchod-vtp.cz/pe-hd-trubka-hladka-dn32x3mm-pn12-5

Už jsem několikrát kupoval a mám zakopanou.
Tentokrát potřebujeme nechat ležet na zemi ale narovnanou.
Je nějaká šance ji narovnát a aby také narovnaná zůstala?
Nezkoušel někdo?
Když jí roztáhneme a třeba co 2 metry zatížíme. Za jak dlouho zůstane narovnaná?
Potřebujeme kolem cesty na postřik protí prašnosti.

Změna předmětu, původně: PE-HD Trubka hladká 32mm x 3,0mm (host)

Nepřečetl jsem si tu poslední větu "postřik kolem cesty proti prašnosti". Pokud je to za tímto účelem tak jsou různé závlahové systémy s tryskami. Něco podobného jsem viděl na vinicích ve Španělsku a jistě se používá něco obdobného i u nás.

Nevím zda by to bylo realizovatelné v té délce 100m a při volném položení na slunci. Ale já potřeboval přesně tuto PE trubku použít jako sací potrubí pro čerpadlo do studny, v délce cca 6 m a rovněž rovnou. A tak jsem ji "protahoval -prosunoval" postupně, po cca 0,1-0,2 m, mezi čelistmi, tedy spíše v oblouku pod nimi, ve svěráku a ohýbal proti průhybu danému stočením. Vždy trochu navíc přes předpokládanou rovinu a tak se mi ji podařilo narovnat celkem bez problémů a rovná zůstala. Ale nevím, zda by takto zůstala pak při osvitu sluncem a zda by její "paměťový" efekt, při částečném změknutí, ji opět nezačal vracet. Ale pokud by byla po těch 2m nějak fixována, tak si myslím, že by rovná mohla vydržet.

Bežne sa to robí nahriatím PE trubiek plameňom vnútornou teplotou telesa tesne na hrane teploty molekulárnej súdržnosti, roztápania, pnutia. (dokonca táto PE hadica ani rokmi, visiac vertikálne so zátažou, napríklad v kopanej studni, neudrží rovný stav, vždy sa bude krútiť do záhybu).

Vec je nákladná, musí sa nahriata hadica šponovať než vychladne, čiže pre bežnú fyzickú osobu bez patričného technologického vybavenia sa to nedá.

Co se na to zeptat výrobce? Dobrý "technolog" bude vědět.
Pokud je výrobců více, tak tím lépe. Třeba se shodnou vyjádřením a navrhovaným řešením.

Je ten materiál vhodný do exteriéru a odolný UV záření?
Jinak souhlasím s navrženým řešením. Fixovat na míru vyrobenými háky zatlučenými do země.

Potřebujeme kolem cesty na postřik protí prašnosti.

Jak bude zajištěná rovnoměrnost postřiku? od toho se bude odvíjet i způsob fixace (pokud to bude několika postřikovači "v sérii", tak ty samy zajistí jistou fixaci, a mezi nimi klidně "připíchat" k zemi třeba naohýbanými roxory, jak uvedl někdo výše)…

Naplnit vařicí vodou a nechat ležet narovnanou do vychladnutí. Bude to 80 litrů a musí se vyměnit několikrát, ale už jsem takhle trubky rovnal. Není to úplné pravítko, ale ta tendence ke kroucení je pak mnohem menší.

To je právě proto, že by se teplem mohla deformovat, zde je to naopak žádoucí. Určitě se vařící vodou neroztaví. Maximálně se z toho PE může uvolnit nějaké malé množství škodlivin, což při vypuštění vody nebo na kropení taky nevadí. A když ta černá roura bude ležet v létě na slunci, bude mít taky víc než povolených 60°C.