Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení peletovacího lisu

Koupil jsem peletovač s motorem 7.5 KW .Mám jistič(hlavní) 25 A B. při zapnutí cukne motor a jistič vypadne. Zmotoru jdou jen tři fousy + zem je to spoučtěno přes stykač tlačítkem co vytvořit? děkuji za rady

Tento motor má pri zapnutí štandardne nárazový prúd až cca 70A. Ak nevieš vymeniť hlavný istič, tak jedno z riešení je zadať do vyhľadávača "softstart 400V 7,5kW". Vyber si, kúp to a nainštaluj.
Druhá, lacnejšia možnosť je otvoriť svorkovnicu motora, nainštalovať namiesto existujúceho spínača prepínač D/Y. Nárazový prúd klesne na cca 40A, čo by už tvoj istič mohol zvládnuť. Zapojiť to vie každý elektrikár.
Predpokladám, že peletovač má ľahký rozbeh a záťaž príde až keď ho začneš kŕmiť.