Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polystrenový box - jak vyrobit?

Hezký den,

prosím o rady a doporučení. Jak postupovat při lepení polystyrenového boxu?

Zkusím sehnat nějaké hezké vzorky polystyrenu ze sběrného dvora. Vhodností nízkoexpanzní pěny pro lepení si nejsem jistý. Pokud jsem dobře hledal, tak stojí 200 Kč a těžko mi od prvního použití vydrží roky. To je tak začít pěnit a vypěnit veškerý obsah plechovky, že? https://www.pro-doma.cz/eshop-pena-nizkoexpanzni-pistolova-pro-doma-750-ml-detail-13194

Radši bych něco, co mi může ležet na polici v řádu mnoha let od prvního použití.
Polystyrenové boxy budu lepit postupně, v řádu let. Lidi když u mě něco vidí, tak když se to osvědčí, tak pak vyrábím pro okolí abych pomohl i jim.
Došel jsem k tomu, že "aktivní chladnička" do auta je za ty peníze finanční, energetický a tepelný nesmysl. To radši zmrazím vodu v PET lahvích a vyložím s ním dno polystyrenového boxu.

Polyuretanové lepidlo na dřevo, které navrhuje Rce se zdá být tekuté. Podobný objem za podobnou cenu. Jak rychle degraduje polyuretanové lepidlo po otevření lahve? Předpokládám, že jakmile se do lahve dostane vzduch, tak to vydrží krátce.
To nabývání do objemu expanzní pěny způsobuje kontakt se vzduchem, že? Jak je možné, že se to neděle v lahvi do které po otevření vnikne vzduch?
Jaké lepidlo tedy vybrat? https://tmely-silikony-lepidla.heureka.cz/f:q:polyuretanove%20lepidlo%20na%20drevo/

Ta pěna se mi nepozdává. V terénu je patrné, jak pěny degradují pod dopadem UV záření. Pak se to sype jak mouka.
Taky si nedovedu představit, že polystyrenové desky tl. 5 cm budu nějak stahovat. Tak rozměrné svěrky nemám.

Děkuji všem za rady a doporučení. Pro mne velmi přínosné. Nemám vzorky lepidel, abych to vyzkoušel na pár malých deskách.
Box chci slepit z 10 cm desek.
Lze nějak důmyslně chránit spodní nosnou polystyrenovou desku proti poškození? Alespoň rohy a hrany vidím za nutné mechanické ochrany.

10cm je fakt dost - izolovat to bude skvele, ale 20cm z kazdyho rozmeru mrtvyho materialu...
Uplne nejlepsi by bylo to olaminovat. Tenka sklenena tkanina, _EPOXIDOVA_ pryskyrice(je drazsi, ale polyesterova polystyren zere). Tim by se dosahlo velmi tuhyho a pevnyho boxu - sendvicova konstrukce. I vodeodolnost by byla skvela. Ale uplne levny to nebude.
Jinak samozrejme je mozny ty rohy olepit nejakym profilem.