Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dřevo z ořešáku

Ahoj všem, seřezal jsem ořešák, a zbyl mně kmen, ještě je v zemi. Obvod je cca 180 cm, použitelná výška něco málo přes metr. Obracím se na kutily - řezbáře, nebo puškaře, nebo na každého, kdo by si chtěl kmen odříznout odvézt a využít jinak než do kamen. Je mně líto ho jenom uříznout a spálit, když jde o pěkné dřevo, které by se dalo ještě dobře využít. V případě zájmu odepište. Díky. S.

Humor, jo?
Ale tchán kdysi hlásal nějakou starou pověst o ořešáku.
Když strom neplodí, prý se má zmlátit nějakou tyčí. Údajně to funguje.
Taková tradovaná ?moudrost? předků.
Od nikoho jiného jsem to neslyšel.

No to jsem také slyšel. Šel jsem někde po kterési vesnici na výletě a nějaká paní tam mydlila stromy holí hlava nehlava, jak hluchej do vrat. I podivil jsem se a tázal, cože zlého jí stromky udělaly. Prý neplodí a když je hrozně seřeže klackem, tak si to rozmyslí a budou plné jablek, hrušek a třešní. Na podzim jsem tam už bohužel nebyl.