Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dřevo z ořešáku

Ahoj všem, seřezal jsem ořešák, a zbyl mně kmen, ještě je v zemi. Obvod je cca 180 cm, použitelná výška něco málo přes metr. Obracím se na kutily - řezbáře, nebo puškaře, nebo na každého, kdo by si chtěl kmen odříznout odvézt a využít jinak než do kamen. Je mně líto ho jenom uříznout a spálit, když jde o pěkné dřevo, které by se dalo ještě dobře využít. V případě zájmu odepište. Díky. S.

Humor, jo?
Ale tchán kdysi hlásal nějakou starou pověst o ořešáku.
Když strom neplodí, prý se má zmlátit nějakou tyčí. Údajně to funguje.
Taková tradovaná ?moudrost? předků.
Od nikoho jiného jsem to neslyšel.