Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce jádra - vyzdění

Dobrý den,

vím, že podobné dotazy tady již byly, ale chtěl bych se zeptat na určité detaily.
v létě se chystáme k rekonstrukci bytového jádra. Jedná se o byt v panelovém domě (výstavba v druhé pol. 80. let), takže kuchyně je již na své vlastní zděné příčce. Tudíž po demontáži jádra bude "stačit" postavit novou příčku mezi wc/koupelnou a poté příčku čelní, dveřní od wc a koupelny.
Zkušenosti se zděním, obkladem již mám, při rekonstrukcích na rodinném domě rodičů, takže toto budu dělat svépomocí. Vodu taktéž a elektřinu elektrikář.
Mám však dotaz k postupu prací, vzhledem k tomu, že s rekonstrukcí jádra zkušenosti nemám. Po demontáži jádra se mi odhalí původní panelové stěny. BUdu moci na tyto stěny obkládat? Samozřejmě po nanesení penetrace/adhezního můstku? Když demontuju jádro, co s podlahou? vylívá se betonem - a jakou vrstvou? Nevím totiž, jak se toto řeší, co se týče jádra podemnou (sousedů)?

Předpokládal jsem, že by mohl být postup následovný: demontáž jádra, vylití podlahy betonem, po vytvrdnutí, výstavba příček (mezi wc/koupelnou 10cm, čelní, kde budou futra 7,5cm), dále tažení vody, montáž závěsného wc, usazení vany a poté elektrika a obklady. Správně nebo ne?

Díky za případné odpověďi

Upřímně, taky se mi do penetrace moc nechce. Vím, že je to teď moderní a cpe se to úplně všude...
Ještě se zeptám, kdo má zkušenosti s rekonstrukcí. příčka mezi wc a koupelnou, tak zde mi projektant doporučil ytong min. 10cm, ale v různých článcích čtu, že stačí 5cm ne 7,5cm. U 5cm se bojím, že kdybych zadlabával vodovodní trubky, tak mi moc z cihly nezbyde, ale co ta 7,5 bude stačit? Nebo budu muset opravdu použít 10cm?

Další dotaz, co vodovodní trubky? Jaký ideální průměr vzít?

Pentrace tam, kde je snadné odloupnutí podkladu, třeba starý nátěr, starý štuk a podobně. Takže je to vhodné tam kde je to třeba, žádná móda. Já dával příčku 5 cm (PORFIX), Ale vodu jsem tahal venkem, čímž mi na WC vznikl sokl, kde vedu odpad a vodu. Celé obvod jádra mám z 10 cm.Nezapomeňte na ytong nebo porfix pak dát perlinku. Napojení na panel se dnes dělá za pomoci montážní pěny Přímo k tomu s napojením u ytongu se prodává.
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=den+braven+pur+multi+kleber+pena+na+zdeni+750ml
Vodovodní trubky v jádru v pohodě pulcoulky 1/2´

Penetrace starý nátěr, barvu pokojovou, zpevní a udrží nový potěr. Vyzkoušeno a v pohodě. Právě jen pouhé zvlhčení lepidlem bez penetrace způsobí, že se lepidlo může odloupnout. Zároveň u starých povrchů se penetrací zpevní prach a odrolené částice

Když to nedrží, tak penetrace nepomůže. Penetrace je různá, nejen Herkules (Duvilax). Penetrace je hlavně adhezní můstek, kdy na sebe cpeme materiály, co na sobě normálně nedrží, nebo drží špatně. Pak je penetrace na místě, vytvoří adhezní můstek aby to drželo. Když se povrch práší a odlupuje, tak žádná penetrace nepomůže, musí to prostě dolů a udělat znova.