Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co na zdi? Omítnout nebo sádrokarton?

Dobrý den,
měl bych dotaz. Na chalupě jsem osekal jednu místnost, protože to táhne vlhko a omítka opadává. Je to celé roky pořád stejné, vydrží to chvíli a začne to opadávat. Nyní to mám asi 5 měsíců obnažené a již je vidět pokrok. Zdi jsou relativně suché. Budu tam dělat novou elektřinu atd..
Měl bych dotaz, bude lepší to zas naomítat nebo udělat konstrukci a objet to sádrokartonem s tím, že by se tam udělali nějaké větrací mřížky?
Topím v chalupě kotlem a v každém rohu mám ocelový radiátor.

Díky moc za rady a tipy.

Nemohlo. Už v první odpovědi jsem psal, že odvětrání se dělá ven, ne dovnitř. Tím sádrošem a vámi popsaným odvětráním uděláte přesně to, co píšete ,,co oko nevidí a srdce nebolí,,
Původní zeď zůstane vlhká, přikrejete jí SDK a vlkost ze zdi odvětráte dovnitř do místnosti. Co to má za smysl?