Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nejlépe konzervovat dřevo?

Ahoj, na vydlážděné ploše na zahradě budu sestavovat ze dřeva šopku na nářadí, sekačku. Chci ať vydrží co nejdéle. Čím natřít dřevěnou podlahu zespoda, rám? Existuje něco lepšího, než napouštěcí fermež? Je fermež vhodná i jako ochrana proti červotočům apod? Čím natřít stěny šopky? Víc než o vzhled jde o trvanlivost.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je málo údajů. Co bude mezi dlažbou a dřevěnou podlahou? Dřevo nejvíce likviduje vlhkost a sluneční…
nerady 15.02.2022 11:03
nerady
Karbolku jsem našel https://www.detecha.cz/produkt/karbolineum-extra/ , to by asi bylo proti hmyzu a…
Lauko5 15.02.2022 17:35
Lauko5
Karbolka je na "doživotne" čajový produkt, nestačí. Telegrafné stĺpy, železničné pražce, sa v tlako… nový
Nuda 16.02.2022 22:10
Nuda
Jen pro informaci, chmelové sloupy nejsou zdaleka tak mořené jako elektrické. A taky časem hnijí, ta… nový
kejki 16.02.2022 23:43
kejki
Starý motorový olej , olej z prevodovky, z diferenciálu. Čo ešte starý otec natrel pred 50 rokov je… nový
maco 2022 17.02.2022 19:24
maco 2022
Taky možnost, díky. poslední
Lauko5 17.02.2022 21:58
Lauko5

Je málo údajů. Co bude mezi dlažbou a dřevěnou podlahou? Dřevo nejvíce likviduje vlhkost a sluneční záření. Pokud zamezíš vlhkosti dřevo napustíš nějakým přípravkem proti hmyzu a pak teplou fermeží a nebude působit vlhkost a sluneční záření tak ti to vydrží věčnost. Před sto lety volská krev. Pak se na to používala karbolka která hodně smrděla, nyní je nějaké bez zápachu a o té moc nevím. Železničáři napouštěli pražce nějakým jedovatým sajrajtem ale ten už je zakázán používat. Nevím čím napouští chmelaři sloupy u chmelnic to by mohlo být také dobré.

Jen pro informaci, chmelové sloupy nejsou zdaleka tak mořené jako elektrické. A taky časem hnijí, takže se nastavují zespoda a sváže se to konstrukčním drátem - vznikne bajlák. Když uhnije frézovaná hlava obvodového kotevního sloupu, tak krásně ustřelí. Postupy se časem měnily, takže trvanlivost sloupů je různá a zkrácené kusy se dají použít třeba na plot, nebo na kůlnu zase další roky.

Starý motorový olej , olej z prevodovky, z diferenciálu. Čo ešte starý otec natrel pred 50 rokov je v takom stave ako nové. Mot olej nepusťí do dreva vodu ani chrobáky. V servize daju to zadarmo, popr dáte im jednu flašu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru