Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vozidlo nestartuje

Dobrý den, mám problém se startem vozidla. Po otočení klíče - kdy už má startovat se neděje vůbec nic, ticho. Baterie je v pořádku, zkontroloval jsem pojistky jsou OK. Když je klíč v poloze před startem tak je všechno v pořádku. Za pripadne rady děkuji.

ak to cvakne, ale neroztoči, potom spoj kontakty na štartery medzi sebov, stači klieštami-pozor bude to iskrit. to by sa mal roztočit štarter. ale nebude zapadat do venca zotrvačnika, iba sa bude točit. Ak nie tak budu vadne uhliky,da sa to vymenit aj doma.

nie, v prvom pripade odskušate cievku a to či sa vysuva, ak sa vysunie spoji tie dva kontakty ktore vidite zvonka na štartery. môžu byt opalene a nemusi ich spojit. To odskušate nasledne tym ,že spojite tie 2 kontakty na štarteri.Ak ponechate + z baterie na cievke a nasledne spojite kontakty na štarteri môže dôjst k naštartovaniu vozidla,na odskušanie to nie je treba.

Když mně odešel najednou akumulátor, tak se mi to projevovalo tak, že jsem zapnul zapalování, všechno naskočilo ale když jsem chtěl startovat, tak se nic nestalo, startér se nehnul, akorát zhasly všechny kontrolky.
:-(
Jestli si budeš muset koupit nový akumulátor, zeptej se jestli je přednabitý a jestli ho můžeš hned namontovat.

Jestli nezhasínají kontrolky při pokusu o nastartování, podezíral bych startovací relé - dohledat na netu schéma elektroinstalace snad nebude takový problém, a protože se občas některá relátka jednoho typu používají na víc místech, tak snad nebude problém je na chvíli prohodit, abys zkusil to nastartování… (jen to chce trochu aktivity při hledání toho schématu)

Když jsme měli wartburga, tak jsem si troufnul sám vyndat motor, vyměnit spojkové obložení (dal jsem tam jiný kotouč ze starého motoru) a auto zase uvést do pojízdného stavu. O elektrice nemluvě. Co máme nové auto, tak nevím ani, jak vyměnit svíčku - pokud tam ještě nějaké svíčky jsou.
Jeden kolega (ing. elektro a CSc) měl v oktávce něco s elektrikou, tak se do toho pustil, ale pak raději zavolal servis, zeptali se ho, co už na tom udělal a doporučili, aby už nic dalšího s tím nedělal, aby si zbytečně nezvyšoval cenu za opravu.

Tak zrovna před chvílí mi blesklo hlavou, že se dříve či později podobná reakce objevírta. Není možné se teď zaobÍrat vlastní opravou neb jsem na 12ti hodinových směnách. Tak sbírám informace, abych dopředu věděl co dělat, na co se soustředit.

Dobrý den,můžete mít vypálenou spínací skříňku,podobnou situaci jsem řešil u citroena,nejdříve jsem párkráte zjistil,že bývá teplý klíček zapalování,počátek průšvihu,přechodový odpor,později to nešlo vůbec.Rozebral jsem to komplet ven a zjistil napálený kontakt co vede ke stykači startéru,vyhřátá přítlačná pružina.Kontakty vyleštěny pod olejem jemným snirkem,nová přítlačná pružinka a spíná to leta OK.Jinak ta střeva do spínačky nejsou drahá,jenže já vše opravuji nejpozději ihned.
Jinak máte pocit ,že je vše v pořádku,ostatní kontrolky svítily jak mají,šly i věci,které mají jít až po sepnutí klíčku,palubka vše jak má být,jen startér nešel,zrádná závada.:-)

Ak si zručný, máš vozidlo vo vykurovanej garáži, robota cca 3 hodiny pri dobrej vôli na toto všetko:

1./ Príslušné kľúče, vidlicové, gola, nástrčkové od veškerých spojov, svoriek od kabeláže baterky, oká, od štartéra, hlavne kostry kastne DC.

2./Nový oceľový pilník, ideálne štvorhran na rúčke.

3./Odmasťovač, perchloretylén, technický 60% lieh,

Odpojiť baterku. Povoliť veškeré spoje silovej kabeláže, na štartéri, aj nabíjacie oko od alternátora B+, odmastiť. Kombinačkami jemne, s chirurgickým citom primačknúť fastony, odmastiť.

Odmastiť oká, svorky, pilníkom metal zodrať po oboch stranách až po lesk, viditeľné škrabance kovu, znovu odmastiť utrieť do sucha a rozborku spojov zosadiť až po posledný záporný kontakt na Pb baterku.

Brúsne "šmirgeľ" papiere nepoužívať, sú čistá smŕrrť, zostáva po nich karborund, šuter, piesok zarytý v metale pôsobiac, ako oxidant, izolant.

4./ Tiež je velice dôležité takto ošetriť pilníkom hlavný prívod DC + pólu vedúci do plošáku poistkovej skrine. Tu býva prechodový odpor zjavne na príčine štartovania. Skontrolovať spoje stýkačov, vidlicových poistiek, riadne odmastiť, suchou handrou preleštiť spoje stýkačov.

Oká pilníkom očistené a odmastené od humusu a pilín ničím nemaž, ani ropné destiláty, ropné produkty zn.: WD40, Kontox, lítium_teflon apod. smejov, lebo časom vytvoria na metale v spojoch nechutný, izolačný oxid. Vozidlo je vonku, každý jeden metal, aj zlato, nikel, antikoro kondenzuje vzdušnou vlhkosťou.

Objektívne radím výhradne po utiahnutí spojov a svoriek Pb baterky prstom napatlať na povrchu Silikónovou stuženou, transparentnou vazelínou. Nič iné ešte lepšie, hlavne chemicky neutrálne, nevymysleli na DC kontakty.
https://solidnesvady.sk/technicke-spreje-a-maziva/163-245-silikonova-vazelina.html