Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení cd přehrávače přes nap. kabel od holení

Dobrý den,
zkouším si amatérsky připojit cd přehrávač, který byl součástí hifi soustavy - věže co se dělaly v 90kách.
Nemá vlastní napájení, pouze dvoužílový kabel modrá hnědá, fáze, nulák, přes který byl takhle kutilsky připojený i na věž.

Přehrávač chci nyní jinde používat samostatně pouze s reprákama, vzal jsem napájecí kabel od holení a propojil to přes čokoládu s dráty od přehrávače.
Protože od holení byl jeden drát bílý a jeden průhledná bužírka zkusil jsem obě kombinace.

Bohužel.ani ťuk. Zkoušel jsem vynechat čoko a propojit dráty napřímo a zaizolovat a to samé.

Zásuvka je ok, napájím z ní repráky.

Netušíte někdo v čem by mohl být problém?
Diky

Ta vidle vypadá takto.

Když to teda shrnu, mám šanci cd player zapojit přes jiný dvoužílový kabel který bude mít na konci vidli do zásuvky? Běžný kabel od prodlužky je třížílák ne?

Pokud nechci ty bedny který byly součástí wifi, mám jiný, na který mam aktuálně připojený mobil (kabel s 3,5mm jack) a vše funguje a jen chci mít jako zdroj i cd player, je to jen o tom vhodným kabelu?

Ta vidle vypadá takto.

Když to teda shrnu, mám šanci cd player zapojit přes jiný dvoužílový kabel který bude mít na konci vidli do zásuvky? Běžný kabel od prodlužky je třížílák ne?

Pokud nechci ty bedny který byly součástí wifi, mám jiný, na který mam aktuálně připojený mobil (kabel s 3,5mm jack) a vše funguje a jen chci mít jako zdroj i cd player, je to jen o tom vhodným kabelu?

V podstatě už to objasnil Jirka, jen upřesním. Ten "kabel" od Brauna není jen kabel, ale zdroj 12V.
Přehrávač chce napájení přímo 230V, tedy nějakou flexo dvoulinku.
Přehrávač se musí výstupy "line out" propojit se zesilovačem, nebo vstupy aktivních beden s vestavěným zesilovačem.

Ale než to připojit přes nějaké svorky, bylo by lepší nový kabel připojit přímo do přehrávače.
Není to složité, ale pokud na to nejsi, raději to svěř někomu, kdo se trochu vyzná.
Pak tedy potřebuješ ještě nějakou redukci z cinch na jack. K připojení aktivních beden.

No cd player i malý bedny jsou cinch-cinch tak jack už potřebovat nebudu ne?
A když propojim.novej kabel s tím z playera přes čokoládu jak jsem to měl nazačátku a zaizoluju, tak by to mělo bejt ok?
Zásuvka bude napájet jen bedýnky a player, přepjetí by tam teda vznikat nemělo..

Rozhodně je potřeba postupovat opatrně. Napětí v zásuvce je životu nebezpečné.
S čokoládou to rozhodně předpisově OK nebude (a pro zkroucené dráty v izolačce platí totéž). Dokonce to snad i předpisy výslovně zakazovaly, takové nastavování šňůr ("pohyblivých přívodů"). Opravdu by to nešlo připojit přímo tam, kam končí ta dvojlinka? Pokud ne (např pokud vede přímo do vnitřku trafa), tak by se slušelo nastavit ten kabel až uvnitř a zajistit ten kabel proti vytržení (obrázek "zezadu" ukazuje průchodku přesně pro tento účel, ta obvykle rozebrání nepřežije, ale nová se dá naštěstí koupit za pár korun např. https://www.gme.cz/kabelova-pruchodka-kss-sr-6p1-rovna-7-4-8-2mm ). Čokoládu by se pak slušelo nějak připevnit ke skříňce. V takovém případě proti tomu nemůže nikdo nic namítat. Nebo jiná možnost, opatřit ten kabel vidlicí nebo vhodným konektorem na 220V (vidlice je nejuniverzálnější) a pak to normálně zapínat do zásuvky nebo prodlužováku.

Určitě máš pravdu, předpisový to není, ale u nás doma se to vždycky takhle dělalo a kolikrát i bez tý čoko.
Nechci se v tom moc hrabat protože o elektrice vím úplně kulový což musí být poznat:-)
Se zásuvkou nic dělat nebudu, spotřebiče náročný na odběr nemám ,maximálně teda riskuju závadu na elektroinstalaci a ta dýha co je pod tím jen tak hořet nebude.
Doufám.

Ale dík moc za příspěvek, prostuduju

Já na jeho místě potom co tady předváděl bych se v tom nešťoural a poprosil bych o pomoc někoho, kdo se na takové triviální věci nemusí ptát na internetu.
Elektřina nezraní, ta rovnou zabije.
Kolik požárů už vzniklo od vadné elektroinstalace.
:x:
BTW: Proč jsi ten kabel vlastně nastavoval? To tam nebyl normální síťový kabel zakončený síťovou vidlicí, asi takový (ty dva drátky na druhém konci bys neměl vidět, jsou schované ve skříni přehrávače)?
[solight-flexo-snura-2x-075mm2-bila-plocha-5m.jpg]
Nic ve zlém, každý nemůže umět všechno.