Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynovy primotop do zahradni chatky?

Ahoj,
hledam nahradu za elektricky primotop do zahradni chatky (4mx5mx2,5m). Z jistych duvodu jsem omezen 10A jisticem a to na primotop asi nestaci. Obcas ho to vyhazuje i kdyz jede na polovicni vykon. Napadl me plynovy primotop.

Neco takoveho:
https://topidla.heureka.cz/magg-me-110003/#prehled/

Mate s tim nekdo zkusenosti? Funguje to? :) Dela to kraval, ze by se u toho nedalo spat? Jak dlouho mi vydrzi 11kg bomba? :)

Funguje. Ale spotřebovává to kyslík z místnosti a to je celkem nebezpečné. 10A jistič je cca 2300W přeneseného výkonu. Přímotopy jsou většinou na 2000W. Když mají několik stupňů výkonu, tak to může být např 1000W +1000W. Na poloviční výkon to nemůže padat. Jedině, že současně běží další spotřebiče s vysokým příkonem. Řešením by mohlo být přednostní relé.
Jinak 10kg propanu je cca 130kWh. Takže je to max 130hodin výkonem 1kW.

Hele cinani ted nabizi fakt levny nezavisly topeni do auta. 2-3kKc. Je to na naftu, ale sezere to asi kde co, takova smes nafty a palmace z makra by tomu docela mohla smakovat. A je to oddeleny, horky vzduch jednou trubkou, vyfuk jinou trubkou. To jenom na zamysleni, ze nad necim podobnym taky koumam...
Jinak 2kW prinotop by opravdu nemel vyhazovat 10A jistic - nekde je neco blbe, nebo neco podstatnyho bezi s nim.

No, to sam nevim a taky by me to zajimalo. Vubec nejde o spotrebu nafty, ta je mala a na 10l nadrz to vydrzi 40-100h(a mozna i dyl, ono to ma termostat a nemusi to bezet, kdyz neni potreba), ale fakt netusim, kolik to zere elektriky. Coz v tom nenastartovanym aute je problem, i par W ventilator umi za nekolik hodin vybit baterku... Ja si to snad nakonec koupim, furt po tom posilhavam a nakonec, nestoji to majlant.

PODMÍNKY PRO PROVOZ KAMEN
• Tyto propan-butanová kamna jsou určena pro
dočasné vytápění místností s minimálním objemem
místnosti, ve které jsou kamna umístěna (viz
Technická data) a je přímo větratelná (výměnu
vzduchu s venkovním prostorem lze zajistit otevřením
oken, balkónových dveří, větracích křídel apod.).
• Minimální větrací otvor musí odpovídat hodnotě
uvedené v části Technická data a musí být
rovnoměrně rozdělen mezi horní a spodní větrací
otvor. Kamna při provozu spotřebovávají kyslík a v
nevětraných uzavřených místnostech muže být
uživatel vážně ohrožen na životě z důvodu nedostatku
kyslíku a zvýšené koncentrace CO!
Tady máš výňatek z návodu.