Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparát k fotografování rychle se pohybující objektů

Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo trochu fotografování znalý uživatel poradny poradit, jaký vybrat fotoaparát k fotografování rychle se pohybující objektů (zejména motocyklů)?

Cena okolo 20-30 000Kč.

Nyní mám Olympus SP 550UZ (2007)

Na co si dát při výběru pozor, případně bych byl rád i za nějaké odkazy k této problematice.

Děkuji.

[94294-0-jpg]

Konkretne tohle se foti naprosto v pohode, staci priorita casu a cas ne nejak extra kratky ( kolem 1/60 - 1/200), plynule sledujes fotakem - hledackem objekt, a jen zmackes spoust - s citem, bez strhnutí (a dal ho sledujes) Chce to dobre AF-C (kontinualni) ostreni, ale to dnes umi kazda zrcadlovka/bezzrcadlovka. Rychla davka taky vyhodou. Tohle je s Nikonem 7500 - ale dnes bych uz asi spis sel do nejakeho bezzrcatka, nejspis od SONY. Aktualne jde koupit za supr cenu starsi model Sony A6000 - stoji za uvahu.

[vanoce-2020-08.jpg]

Mam Nikon D7500 i Sony A6000, a nereknu proti ostreni u Sony spatneho slova. Nikon je mozna o pidichlup sviznejsi, ale zadny rozdil tridy to urcite neni. Z50 fajn, ale jen telo stoji nejakych 24k.

(vseobecne byly pro mne A6*** velkym prekvapenim, v malem tele velmi schopne vsechno, vazne premyslim ze se Nikonu zbavim a jen prikoupim nejake sklo k Sony)

Buď si pořídíš hodně drahé řešení - hodně světelný objektiv a tělo, které zvládne krátký čas a vyšší ISO bez velkého šumu a pak můžeš nafotit sérii fotek a vybrat si tu nejlepší.
Nebo se to dá zvládnout i s kompaktem/mobilem, který zvládne u pohybujících se objektů fotit chvíli před a chvíli po stisknutí spouště, takže dostaneš sérii třeba 20 fotek, ze které si ve finále vybereš tu nejzajímavější.
U kompaktu/mobilu bez optického zoomu foť na velké rozlišení a nezoomuj, to si ořízneš pak. Výsledek bude lepší než když budeš fotit rovnou se zoomem a snažit se chytit motorku v běhu.
Nastav a zamkni si předem čas, clonu, zaostření na konkrétní místo, pak budeš při focení mnohem pohotovější.

Když se koukneš na svou fotku, vidíš, že motorka je ostrá, ale okolí vzadu je rozmazané. To je tím, že fotíš sérii fotek a při focení objektivem sleduješ motorku. To by bylo, aby jedna z 20 fotek pak nebyla povedená.

Klidně si to zatím zkoušej se svým foťákem, technika focení je často víc než super hardware.

Čože, pomalú motorkou počas jazdy s rýchlou clonou nie je problém fotiť, ale zachytiť pohyb BruceLee, ktorého brutálne rýchle končatiny predbiehajú vrhajúci tieň svetla na pozadí, to je kumšt zachytiť kamerami či foťákom. (Reálne, v 21. storočí odpočutý seriózny, absolútne vážny rozhovor mojich zamestnancov na stavbe, pri ohnivom rozoberaní bojových umení karatistov s desiatym danom, udierajúc rýchlejšie ako c).