Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparát k fotografování rychle se pohybující objektů

Dobrý den,

mohl by mi prosím někdo trochu fotografování znalý uživatel poradny poradit, jaký vybrat fotoaparát k fotografování rychle se pohybující objektů (zejména motocyklů)?

Cena okolo 20-30 000Kč.

Nyní mám Olympus SP 550UZ (2007)

Na co si dát při výběru pozor, případně bych byl rád i za nějaké odkazy k této problematice.

Děkuji.

[94294-0-jpg]

Konkretne tohle se foti naprosto v pohode, staci priorita casu a cas ne nejak extra kratky ( kolem 1/60 - 1/200), plynule sledujes fotakem - hledackem objekt, a jen zmackes spoust - s citem, bez strhnutí (a dal ho sledujes) Chce to dobre AF-C (kontinualni) ostreni, ale to dnes umi kazda zrcadlovka/bezzrcadlovka. Rychla davka taky vyhodou. Tohle je s Nikonem 7500 - ale dnes bych uz asi spis sel do nejakeho bezzrcatka, nejspis od SONY. Aktualne jde koupit za supr cenu starsi model Sony A6000 - stoji za uvahu.

[vanoce-2020-08.jpg]

Mam Nikon D7500 i Sony A6000, a nereknu proti ostreni u Sony spatneho slova. Nikon je mozna o pidichlup sviznejsi, ale zadny rozdil tridy to urcite neni. Z50 fajn, ale jen telo stoji nejakych 24k.

(vseobecne byly pro mne A6*** velkym prekvapenim, v malem tele velmi schopne vsechno, vazne premyslim ze se Nikonu zbavim a jen prikoupim nejake sklo k Sony)

Čože, pomalú motorkou počas jazdy s rýchlou clonou nie je problém fotiť, ale zachytiť pohyb BruceLee, ktorého brutálne rýchle končatiny predbiehajú vrhajúci tieň svetla na pozadí, to je kumšt zachytiť kamerami či foťákom. (Reálne, v 21. storočí odpočutý seriózny, absolútne vážny rozhovor mojich zamestnancov na stavbe, pri ohnivom rozoberaní bojových umení karatistov s desiatym danom, udierajúc rýchlejšie ako c).