Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak navrátit mramoru lesk?

Dobrý den jdu si pro radu . Jak navrátit mramoru lesk ? Je nějaká pasta nebo něco jiného je zašlý stálo na něm několik různých věci
Od květináčů po akvárium .

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: Mramor (host)

Keby si nekecal totálne voloviny, nedával si ako bonus kladné pluská, lebo zdôrazňujem, v riti si bol, hovnu rozumieš.

Kyselina citrónová (prášková) po rozrobení s vodou nespôsobí ujmu na mastnom vápenci (mramor) ale vybieli, vyslovene vyžerie z pórov mramora zašlú, v póroch zažratú špinu z ovzdušia, zrážok, minerálnych látok v podobe oxidov železa, horčíka apod.

Proces s pracím práškom v silnom roztoku je možné aplikovať v obrátenom garde, najprv odmastiť mramor silným roztokom pracieho prášku, aby sa zbavil organických nečistôt, následne použiť kyselinu citrónovú zapracovanú vlhkým mopom, utierkou, kartáčom do mramoru. Dôležité je aplikovať kyselinu citrónovú na mramor a nechať vo vlhku pôsobiť min. 30 min. Potom umyť vodou.

Silné kyseliny nad 35%, akou je chlorovodíková, sírová a spol. samozrejme poškodia mramor ak sa nechajú v koncentrovanom pomere dlhodobo pôsobiť. Ale ak sa takouto kyselinou pretrie povrch, následne sa umyje, zriedi vodou, nespôsobí ujmu na mramore.

Lenže tu ide o hĺbkové použitie, vybielenie zašlého mramora na ktoré je ideálne prášková Kyselina citrónová bez rozrušenia, zdrsnenia povrchu.

Xi kápni kyslinu citronovou na mramor. Nastane
3CaCO3 + 2C6H8O7 → Ca3(C6H5O7)2 + 3CO2 + 3H2O
a místo leštěného mramoru budeš mít vybělený, matný, na omak drsný povrch.
Nemusíš tady každému říkat, že jsi na hodinách chemie nedával pozor. Ty návody které popisuješ se hodí pro žulu. Oni to občas lidi zaměňují, ale na základce mineralogie nebyla, tak je nelze obviňovat, že hráli pod lavicí Jen počkej zajíci.